Podczas spotkania sięgniemy do kłirowych tomików, by wspólnie pogadać o tym czym może być kłir (ang. queer) i jak różne osoby autorskie wyrażają go za pomocą literatury.

 

Wstęp wolny

 

Tytuł: Jesteśmy na tyłach języka*. Kolektywne czytanie poezji kłirowej 

data: 8 czerwca, sobota 

godzina: 12:00-15:00 

miejsce: Pracownia IKM (przeszklona przestrzeń na parterze), Targ Rakowy 11 

 

(⁠◠⁠‿⁠)⁠☆ hej osoby! (⁠◠⁠‿⁠)⁠☆ 

Z okazji Tygodnia Queeru w IKM zapraszamy Was do kolektywnego czytania poezji! Podczas spotkania sięgniemy do kłirowych tomików, by wspólnie pogadać o tym czym może być kłir (ang. queer) i jak różne osoby autorskie wyrażają go za pomocą literatury. Oprócz tego podziałamy twórczo z wierszami, sprawdzimy jak działają na nas poszczególne teksty, ale przede wszystkim damy sobie przestrzeń na chwilę odpoczynku. 

Zapraszamy wszystkie osoby – piszące, czytające albo po prostu zainteresowane wspólnym spędzaniem czasu. Przyjdźcie w dowolnym momencie, zostańcie do kiedy macie ochotę <3   

* Tytuł wydarzenia to cytat z tomu “Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha” autorstwa Ady Rączki, wydanego przez kolektyw Girls and Queers to the Front. 

_________________________________________________________________________ 

osesi kolektyw (Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski) – kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesuje ich wspólnotowy wymiar działań na styku literatury i performansu. Organizowały różnorodne wydarzenia – od śniadań sąsiedzkich po serię poetyckich spacerów. Tworzą projekt “Poezja do wczuwania” we współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie. 

 

facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100087314324968 

instagram: https://www.instagram.com/osesi_osesi/