Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

10 grudnia 2017, 11:00 - 10 grudnia 2017, 13:00

 

Stwórzcie z dziećmi miasto! Przed nami ostatni warsztat z cyklu Warstwy Miasta 10 grudnia o godz. 11.00, przy świątecznej choince w sieni IKM, który poprowadzi reżyserka światła Monika Sidor.

Podczas zajęć warsztatowych dowiemy się, jak światło zmienia charakter przestrzeni miejskiej. Poznamy różne jego źródła i ich zastosowanie. Będziemy mieszać barwy i zastanawiać się, jak wykorzystać kolorowe światło w mieście. Wreszcie skonstruujemy własne źródła i nauczymy się w różny sposób oświetlać autorskie wizje prezentowane w tunnelbookach.

Zapisy pod adresem: www.warstwymiastaikm.evenea.pl

Koszt: 10 zł (bilet łączony dla dziecka i opiekuna),

Monika Sidor – reżyserka światła. Studiowała Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, gdzie nawiązała współpracę – jako asystentka przy zajęciach, a także reżyserka światła – z Wiesławem Komasą. Pracowała przy spektaklach m.in. Agaty Biziuk, Karoliny Kirsz, Olgi Chajdas i Grzegorza ChrapkiewiczaNa co dzień pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Interesuje się wykorzystaniem technik oświetleniowych w przestrzeni miejskiej oraz instalacjami świetlnymi w przestrzeniach publicznych.

Powiązane projekty