Aleksandra Jach: „Od empatii dla siebie do empatii dla innych”

Bilety – [kliknij tutaj]

15.03 godz. 13:00-16:00

10 PLN

Opis warsztatu:

Warsztat jest poświęcony empatii. Uczestniczące osoby poznają warunki konieczne do tego, żeby przyjmować lub oferować empatię. Zaczniemy od krótkiego wstępu dotyczącego naszego układu nerwowego i naszych możliwości oraz ograniczeń fizjologicznych i ewolucyjnych. Poznamy koncepcję stref regulacji (Daniel J. Siegel) i poćwiczymy sposób, w jaki możemy odczuwać i nazywać pojawiające się w nas stany emocjonalne. Wykorzystamy do tego różne metody oddychania oraz samo-obserwację. Następnie poznamy podstawy Porozumienia bez Przemocy, które bazuje na regulacji systemu nerwowego. Celem tego sposobu komunikacji jest nawiązanie kontaktu z drugą osobą w taki sposób, żeby uspokoić układ nerwowy, a przez to zwiększyć szansę na usłyszenie się.

W pracy posłużymy się metodologią czerpiącą z obszaru  neurobiologii, Porozumienia bez Przemocy (NVC) i zasad pracy z oddechem.

Dla kogo:

Zapraszamy osoby dorosłe pracujące w kadrach kultury.

O prowadzącej:

Aleksandra Jach – facylitatorka, trenerka, coach, kuratorka. Jako trenerka uczy grupy i zespoły efektywnej komunikacji, rozwiązywania konfliktów, grupowego podejmowania decyzji, klarowności w doborze ról oraz odpowiedzialności. Posiada certyfikaty: trenerki kręgów naprawczych i Action Learning, facylitatorki socjokracji. Jako facylitatorka prowadzi procesy krótko- (innowacje, podział ról i odpowiedzialności, szeroko pojęta komunikacja, np. dobry przepływ informacji w organizacji, czy przyjazna i efektywna informacja zwrotna, budowanie kultury odpowiedzialności etc. ) i długoterminowe (strategiczne). Pracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi oraz biznesem. Przez ponad dekadę pracowała jako kuratorka sztuki i bardzo dobrze znam kontekst pracy w polu kultury.