ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
25 kwietnia 2019, 16:00 - 25 kwietnia 2019, 20:00

Kontynuujemy warsztaty genealogiczne. Tym razem podejdziemy do tematu z nieco wyższego pułapu. Zapraszamy na warsztaty dla średniozaawansowanych, 25 kwietnia od 16.00 do 20.00. Obowiązują zapisy: https://genealogia.evenea.pl/, koszt 20 zł. Prowadzenie: dr Monika Płuciennik.

Zapraszamy osoby, które nieco już orientują się w wyszukiwaniach informacji i przeszukiwaniu archiwów, mają już być może własne odkrycia na koncie. Zapraszamy osoby, które połknęły bakcyla genealogii na naszych pierwszych warsztatach 14 marca – Państwo są już zdecydowanie na poziomie średniozaawansowanym. 🙂

Czy można kolekcjonować historie – historie rodzinne? Naszym zdaniem jak najbardziej – a dodatkowo można kolekcjonować archiwa z nimi związane. Gdzie ich szukać, jak pozyskiwać (również z internetu), jak rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego – dowiemy się na warsztatach z dr Moniką Płuciennik.

Podczas warsztatów genealogicznych II dowiedzą się Państwo gdzie szukać informacji o przodkach, jak przygotować się do wizyty w archiwum oraz jak czytać źródła genealogiczne. Będziemy zgłębiać temat tworzenia drzewa genealogicznego i wywodu przodków, a także tworzenia archiwum rodzinnego. Warsztaty są krokiem w kierunku Państwa nowego hobby!

Prowadząca:

dr Monika Płuciennik – absolwentka historii i archiwistyki na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktor nauk historycznych. Do lutego 2019 roku pracowała jako kustosz w oddziale akt dawnych Archiwum Państwowego w Gdańsku. Obecnie kierownik Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego. Prezeska gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Pasjonatka genealogii, archiwistyki i muzyki dawnej.

ilość miejsc ograniczona. obowiązują zapisy: https://genealogia.evenea.pl/
koszt 20 zł. w cenie herbata, kawa, drobne ciasteczka, mnóstwo inspiracji, wiedzy i miły wieczór w zacnym gronie.