Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

28 lutego 2019, 11:00 - 28 lutego 2019, 15:00

 

Serdecznie zapraszamy małych na warsztaty ilustratorskie, które poprowadzi Maria Apoleika, twórczyni Psie Sucharki. Na warsztaty obowiązują zapisy: https://warsztatyilustratorskie.evenea.pl. Co nas czeka?

Będziemy rysować i wyklejać wielki XVI jarmark dominikański! Wszystkie towary i rzemieślników a naszą inspiracją będą XVII rozmówki niemiecko-polskie Nicolausa Volckmara. Przy okazji zastanowimy się jakich elementów NA PEWNO nie można było wtedy kupić na jarmarku. A dodatkowo mnóstwo zabawy!

Obowiązują zapisy: https://warsztatyilustratorskie.evenea.pl/

Maria Apoleika, ilustratorka, animatorka, zajmuje się grafiką autorską, ilustracją książkową, małą formą komiksową – od czterech lat rysuje Psie Sucharki, internetowe historyjki o psach. Zawzięcie portretuje swoje otoczenie, maluje obrazy o mieście i przedmieściach i realizuje cykle grafik.

Na Volckmara trafiła przypadkiem i od razu się zachwyciła. Pochodzi z Gdańska, ale od lat mieszka w Łodzi i uznała, że Gdańsk z Vierzig Dialogi na swój sposób jest jej bliższy, niż współczesny, z rzadka przez nią odwiedzany.

Powiązane projekty