Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

28 lutego 2022, 11:00 - 28 lutego 2022, 15:00
Warsztaty stanowią okazję do bliższego poznania Loesje, jej idei sposobu działania. To przestrzeń konstruktywnej dyskusji i wymiany pomysłów, dzięki którym powstają nowe hasła na plakaty. W praktyce oznacza to wspólne pisanie krótkich tekstów, opartych na zabawie skojarzeniami słownymi. Pozwala to wyjść poza utarte schematy językowe, efektywnie pobudzić wyobraźnię i uruchomić kreatywne myślenie.
Zapraszamy 28.02.2022 od 11:00 do 15:00. Warsztaty są płatne (20 zł) i obowiązują zapisy → https://app.evenea.pl/event/kreatywnepisanieikm/
Warsztaty nie wymagają doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania – wykorzystują proste, ale efektywne techniki narzędzia. Są skonstruowane tak, aby stymulować aktywność uczestników i dawać im możliwość swobodnego wypowiadania się na każdym etapie warsztatów.
KREATYWNE PISANIE + REDAKCJA
– krótkie ćwiczenie z zakresu kreatywnego pisania
– pisanie haseł inspirowanych hasłami Loesje
– moderowana redakcja haseł
Loesje [luszje] to pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Hasła podpisane jej imieniem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale i konstruktywnego spojrzenia. Loesje kieruje się ideami takimi jak wolność, równość, niezależność, prawa człowieka, tolerancja, empatia, sprzeciw wobec autorytarnych opinii. Jest otwarta na rozmowę, bo ma świadomość, że odmienne poglądy mogą wynikać z różnych doświadczeń.
Loesje jako międzynarodowa fundacja działa od 1994 roku. Prowadzi biuro w Arnhem, koordynuje i wspiera aktywności grup lokalnych, szkoli nowe osoby. Tworzy comiesięczną serię plakatów poangielsku i rozsyła newsletter z wiadomościami o działaniach Loesje na całym świecie. Organizuje program wolontariatu europejskiego oraz Summer Camp (obóz letni), w którym biorą udział osoby już zaangażowane w Loesje i takie, które chciałyby dowiedzieć się o niej więcej. Jego program tworzą sami uczestnicy – prowadzą warsztaty o dowolnej tematyce, dzieląc się z innymi swoimi umiejętnościami i wiedzą.
www.loesje.org