Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

24 listopada 2018, 10:00 - 25 listopada 2018, 15:00

Podstawy księgowości i finansów dla NGO 24-25 listopada w ramach Akademii Active Citizens. Szkolenie ma uporządkować wiedzę na temat zasad finansowych obowiązujących w organizacjach pozarządowych. Uporządkuje zasady prowadzenia działalności ekonomicznej. Pozwoli na skuteczne planowanie i korzystanie ze zróżnicowanych źródeł finansowania organizacji. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Książczak.

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ikm.gda.pl. Formularz należy odesłać do 11.11.2018 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Numer faxu: 58 760 72 15.

Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 16.11.2018 rW czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

O szkoleniu

Szkolenie ma uporządkować wiedzę na temat zasad finansowych obowiązujących w organizacjach pozarzadowych. Umożliwi zapoznanie się z obszarem finansowo  – podatkowym. Uporządkuje zasady prowadzenia działalności ekonomicznej. Uświadomi obowiązki ciążące na Zarządach. Pozwoli na skuteczne planowanie i korzystanie ze zróżnicowanych źródeł finansowania organizacji.

Cel szkolenia:

  • nauka, jak zdefiniować,  zaplanować i wdrożyć poszczególne rodzaje ekonomicznej w organizacji (działalność odpłatna a działalność gospodarcza)
  • poznanie skutków podatkowo – finansowych  poszczególnych rodzajów działalności
  • zwiększenie kompetencji planistycznych w zakresie zarządzania zasobami organizacji i rozwojem jej ekonomizacji
  • przedstawienie podstawowych obowiązków sprawozdawczych podatkowych, finansowych, projektowych
  • zwiększenie wiedzy na temat podstawowych zasad rachunkowości – polityka rachunkowości, ZPK, metodologia kosztów, ewidencji operacji gospodarczych
  • wskazanie jakie obowiązki ciążą na Zarządzie organizacji

Katarzyna Książczak – absolwentka finansów i bankowości oraz ekonomii przemysłu na Uniwersytecie Łódzkim. Lata praktyki związanej z księgowością oraz studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej zaowocowały certyfikatem na usługowe prowadzenie ksiąg handlowych. Ukończenie szkoły trenerskiej w Stowarzyszeniu Trenerów Organizacji Pozarządowych – STOP w Warszawie a w dalszej kolejności certyfikacja pozwala trenerce od kilku lat dzielić się zdobytą wiedzą, zwłaszcza praktyczną.

Powiązane projekty