Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

6 października 2018, 11:00 - 6 października 2018, 12:30

Bądź grzeczny! Siedź prosto! Nie przerywaj, kiedy starsi mówią! Ale dlaczego? A co się stanie, kiedy naraz wszyscy usiądą krzywo? Czy wtedy już będę niegrzeczny? A jeśli wszyscy usiedliby krzywo? To co wtedy? Co wtedy?! Dowiemy się! Zapraszamy na spotkanie już 13 października o godz. 11.00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://zmyslnewywracanie.evenea.pl/

Jest pełno przepisów na bycie grzecznym, ale jak się buntować, nikt nas nie uczy. Może się nie da. A może nie warto. A może wszyscy się boją. A jeśli tak, to czego? Sprawdzimy. Pozwolimy naszym myślom odwrócić porządek rzeczy. Ale bez obaw, nie zrobimy demolki. Po prostu odwrócimy kamień do góry tą stroną, która zawsze leżała na ziemi. I co wtedy? Tego nikt nie wie, ale uważamy, że warto sprawdzić.

Warsztaty poprowadzi Paweł Paniec, znany z inicjatyw popularyzujących edukację filozoficzną wśród dzieci i dorosłych, między innymi, autor projektów „Myśl dojrzała”, „Mapa myśli”, „Tato, a kto to?”.

Jak zapisać się na wydarzenie? Wstęp na warsztaty jest darmowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wiek uczestników: 6 – 9 lat. Zapisy: https://zmyslnewywracanie.evenea.pl/

Wiek uczestników: 6 – 9 lat
Liczba miejsc: 15
Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Filozofia w IKM to nowy cykl, w ramach którego od września w Instytucie Kultury Miejskiej odbywać się będą warsztaty dla dzieci i opiekunów, wykłady, spotkania, projekcje filmowe, konferencje, koncerty, wydarzenia interdyscyplinarne z filozofią w tytule.

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia.

Patronem medialnym cyklu jest:

Powiązane projekty