ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Plac im. Dariusza Kobzdeja Podwale Staromiejskie Gdańsk
8 czerwca 2019, 15:00 - 9 czerwca 2019, 18:00

Letnia edycja Otwartego IKM na Placu Kobzdeja | 8 czerwca, 2019 r. | godz. 15:00 – 18:00

Kaszuby wołają nas! | Angelika Szulfer
Informacje i zapisy: farwa.kaszuby@gmail.com

Tradycyjne kaszubskie wzory to magia kolorów, którą podczas warsztatów z Angeliką Szulfer przeniesiemy na przedmioty użytkowe – worki i torby bawełniane. Poczuj mięte do Kaszub!

Podczas warsztatów stworzymy własne kaszubskie worki, woreczki i torby dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji będą farby oraz szablony, ale każdy chętny podjąć się wyzwania malowania własnoręcznego (bez szablonu) również będzie miał taką okazję. Do malowania tkanin zostaną użyte specjalne farby – tak, by malunek był trwały i przystosowany do wielokrotnego użytkowania.

Organizatorka warsztatów zaprasza osoby w każdym wieku. Najmłodsi uczestnicy warsztatów będą mogli poćwiczyć kaszubskie malowanie na drewnianych serduszkach i zwierzątkach. R

Angelika Szulfer jest prowadzi warsztaty w szkołach oraz w Muzeum Etnograficznym w Gdańsku. Tworzy już od kilku lat, ma własną pracownię oraz  sklep stacjonarny w Kościerzynie.

Takie warsztaty to okazja do poznania kaszubskich wzorów i symboli, usłyszeć język kaszubski – zachęca organizatorka.

Warsztaty odbędą się na Placu Kobzdeja. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

O prowadzącej:

Angelika Szulfer – wychowana w małej kaszubskiej wsi artystka kaszubska, mocno związana z regionem, jego tradycjami i twórczością. Wyrabia przedmioty ozdobne użytkowe z tradycyjnymi wzorami kaszubskimi, projektuje ubrania. Prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Powiązane projekty