Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska
17 lutego 2020, 18:00 - 17 lutego 2020, 20:00

17 lutego, godz. 18:00 | Warsztaty tworzenia mandali roślinnych z Mayrą
Organizatorka i prowadząca: Klaudia Mayra Wojciechowicz
Informacje i zapisy: klaudynna@hotmail.com

Klaudia Mayra Wojciechowicz zaprasza na warsztaty tworzenia mandali roślinnych. Mandala to wspaniałe narzędzie, za pomocą którego możemy wyjść poza swój codzienny, racjonalny i zorientowany na cele stan umysłu. Zanurzyć sie w wewnętrznej ciemności, zejść do przestrzeni serca i doświadczyć więzi łączącej nas z nieskończoną siecią życia tak, by z tego miejsca mocą intencji zaprosić do naszego życia określone jakości.

Podczas trzygodzinnych warsztatów  wyruszymy w podróż do bogatego i magicznego świata roślinnych form.  W czasie spotkania Mayra pokaże, jak tworzyć kompozycje z suszonych roślin i piór. Opowie o symbolice i właściwościach roślin, a także o tym, jak można się z nimi komunikować. Przywiezie ramy i mnóstwo cudnych materiałów, aby każda/każdy ułożył własną mandalę w wybranej intencji. Wszystkie materiały niezbędne do tworzenia będą czekały na miejscu.

Warsztaty są skierowane do osób, które lubią prace manualne, są ciekawe tajemnic świata roślin i mają chęć przyjżeć się własnym pragnieniom, marzeniom i tęsknotom – zaprasza organizatorka.

Podczas zajęć dowiemy się:
• jak suszyć rośliny, by zachowały kolor;
• jak wyciszyć się oraz ćwiczyć intuicję i cierpliwość;
• jak opuścić na chwilę miejską codzienność i zanurzyć się w bardziej magicznym aspekcie rzeczywistości;
• jak ułożyć własną mandalę, oprawić ją w ramę i zaprosić do swojego życia
• jakie tła należy wybrać do mandali, jakie materiały i kleje stosować;
• a także poznamy właściwości roślin i posłuchamy ich symbolice.

Do tej pory w moich warsztatach brały udział osoby od 5 do 76 lat, zarówno kobiety jak i mężczyźni, bo to naprawdę warsztaty dla wszystkich którzy chcą tworzyć i kochają piękno i przyrodę, – opowiada Mayra.

O organizatorce i prowadzącej:

Klaudia Mayra Wojciechowicz – absolwentka filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i psychologii procesu w Warszawie. Mandale roślinne układa od 5 lat. Podobne warsztaty prowadziła m. in. na zaproszenie Muzeum im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Ekologicznego w Łazienkach królewskich, Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce. Sama także organizuje warsztaty w rożnych miastach Polski.

Instytut Kultury Miejskiej 2019