Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

14 marca 2019, 10:30 - 13 marca 2019, 17:30

Czy można kolekcjonować historie – historie rodzinne? Naszym zdaniem jak najbardziej – a dodatkowo można kolekcjonować archiwa z nimi związane. Gdzie ich szukać, jak pozyskiwać (również z internetu), jak rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego – dowiemy się na warsztatach z dr Moniką Płuciennik. 14 marca od 16.00 do 20.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Obowiązują zapisy: https://kolekcje.evenea.pl/

Podczas warsztatów genealogicznych dowiedzą się Państwo co to jest genealogia oraz w jaki sposób szukać informacji o własnych przodkach. Nauczymy się czytać stare dokumenty i na ich podstawie tworzyć drzewa genealogiczne i wywody przodków. Poznamy podstawowe źródła danych genealogicznych oraz genealogiczne bazy danych. Warsztaty są pierwszym krokiem w kierunku Państwa nowego hobby!”

dr Monika Płuciennik – absolwentka historii i archiwistyki na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktor nauk historycznych. Do lutego 2019 roku pracowała jako kustosz w oddziale akt dawnych Archiwum Państwowego w Gdańsku. Obecnie kierownik Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego. Prezeska gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Pasjonatka genealogii, archiwistyki i muzyki dawnej.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: https://kolekcje.evenea.pl/
Koszt 20 zł., w cenie herbata, kawa, drobne ciasteczka, mnóstwo inspiracji i wiedzy.

Powiązane projekty