Laboratorium współpracy z dziećmi i młodzieżą w czasach pandemii to cykl czterech spotkań wokół praktyk, pytań i wątpliwości dotyczących współpracy z młodymi ludźmi w wieku szkolnym w obszarze edukacji kulturowej. Cykl webinariów i szkoleń online trwa od 23 do 29 maja. Prowadzenie: Weronika Idzikowska.

– Zapraszamy wszystkich, którzy współpracują z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym i chcieliby pogłębić albo usystematyzować swoją wiedzę oraz podzielić się własnymi refleksjami dotyczącymi współpracy w sytuacji pandemii COVID-19 – mówi Agata Andrasiak-Czarnecka, koordynatorka programu Bardzo Młoda Kultura w woj. pomorskim oraz projektu Sieć Kultury.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

  • 23.05.2020 godz: 12.00 – 13.30 – Webinarium: Współpraca z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji kulturowej
  • 25.05.2020 godz: 16.00 – 18.00 – Warsztat: Współpraca z dziećmi i młodzieżą w obszarze edukacji kulturowej
  • 27.05.2020 godz: 12.00 – 13.30 – Webinarium: Prawa dzieci i młodzieży i ich realizacja w działaniach edukacyjnych
  • 29.05.2020 godz: 16 – 18.00 – Warsztat: Prawa dzieci i młodzieży i ich realizacja w działaniach edukacyjnych

ZAPISY: https://bit.ly/LaboratoriumEdukacjaKulturowa. Webinaria będą realizowane na platformie ClickMeeting.  Warsztaty będą realizowane na platformie Zoom. Zasady uczestnictwa: 1. Na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy. Można uczestniczyć w całym cyklu lub zapisać się na pojedyncze spotkanie. 2. W webinarach w czasie rzeczywistym może uczestniczyć max 50 osób. 3. Organizator zapewnia zaświadczenia dla osób, które wezmą udział w całym cyklu szkoleniowym (2 webinaria i 2 warsztaty). 4. Decyduje kolejność zgłoszeń. 5. Udział jest bezpłatny.

Prowadzenie: Weronika Idzikowska – kulturoznawczyni, animatorka społeczna, pedagożka kultury. Twórczyni projektów kulturalnych i edukacyjnych. Badaczka partycypacji dziecięcej i młodzieżowej w projektach animacji i edukacji kulturowej. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce” (2016), autorka książki „Wzajemność. O współpracy dzieci i dorosłych” (2019). Od jedenastu lat związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, gdzie inicjuje i opiekuje się inicjatywami edukacyjnymi i animacyjnymi, obecnie m.in. programem Bardzo Młoda Kultura – Małopolska. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla nauczycieli, animatorów, edukatorów z różnych zakątków Polski, zainteresowanych budowaniem i wzmacnianiem perspektywy relacyjnej w animacji i edukacji. Uwielbia bezpośredni kontakt z ludźmi i opowiadane przez nich historie. Przekonana, że zarówno rzeczywistość tworzy dobre opowieści, jaki i opowieści tworzą dobrą rzeczywistość.

Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, w ramach którego kontynuuowany jest projekt IKM Sieć Kultury. Koordynatorką działań jest Agata Andrasiak-Czarnecka. Zapraszamy do grupy na Facebooku poświęconej edukacji kultorowej w Gdańsku i regionie: Sieć kultury. Łączy edukację i kulturę w Gdańsku i regionie. Więcej informacji: http://sieckultury.pl/2020/05/majowy-cykl-warsztatow-laboratorium-wspolpracy-z-dziecmi-i-mlodzieza-w-czasach-epidemii/

Instytut Kultury Miejskiej otrzymał z Narodowego Centrum Kultury środki na kolejne trzy lata (2019-2021) sieciowania edukacji i kultury w Gdańsku i regionie. Działania projektu IKM Sieć Kultury są kontynuowane w ramach programu NCK Bardzo Młoda Kultura.

Instytut Kultury Miejskiej 2019