Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

12 lutego 2019, 18:00 - 12 lutego 2019, 19:30

Twoje dziecko spędza dzień z nosem w smartfonie? Nie wypuszcza z ręki tabletu, uruchamia Netfliksa lub marzy tylko o graniu na konsoli? Jeśli chcesz lepiej poznać medialne potrzeby młodych ludzi, a także uporządkować życie z mediami cyfrowymi przy użyciu nowych technologii, to nasze spotkania są właśnie dla Ciebie. Pierwsze, wprowadzające spotkanie cyklu DEMolka – Domowa Edukacja Medialna „Dzieci, rodzice, szkoła i media” już 12 lutego 2019 o 18.00. Wstęp bezpłatny.

Przedstawimy istotne informacje na temat korzystania z mediów przez dzieci, nastolatków i rodziców. Zastanowimy się  w jaki sposób cyfrowe technologie używane są w szkole. Jakie są wyzwania stojące przed młodymi ludźmi w związku z używaniem mediów, jak mogliby funkcjonować rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowo i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń.

Planowany cykl DEMolka – Domowa edukacja Medialna kierujemy do rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej m.in. na temat:

  • korzystania przez dzieci i nastolatki z mediów cyfrowych,
  • potencjału edukacyjnego i twórczego cyfrowych narzędzi komunikowania,
  • budowania relacji w rodzinie z wykorzystaniem mediów cyfrowych,
  • zarządzania czasem korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Spróbujemy również odpowiedzieć na pytania rodziców oraz poszukać wspólnie rozwiązań konkretnych problemów i trudności związanych z korzystaniem z mediów cyfrowych przez rodziców i dzieci.

Prowadzący: Justyna Zborowska-Stunża i Grzegorz D. Stunża, rodzice trójki dzieci, zainteresowani edukacją medialną i cyfrową.