Zajęcia ruchowe dla seniorów, „zielony” wykład o mieście, warsztaty dla dzieci z absolwentem ASP i prelekcja GO – bezinteresowność, bezpośredniość i społeczeństwo obywatelskie, to wydarzenia, które zobaczycie w naszej sieni dzięki programowi Otwarty IKM w czerwcu.

Otwarty IKM to program współorganizacji projektów i zachęta do ich organizowania przez wszystkie zainteresowane osoby: aktywistów, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje.

Program otwiera się na inicjatywy kulturalne, społeczno-kulturalne i edukacyjno-kulturalne dla mieszkańców Gdańska i metropolii. To program, który zaprasza do organizacji spotkań, szkoleń, warsztatów, pokazów filmowych z dyskusjami i innych form wydarzeń – wszystkiego, co jest możliwe do realizacji w przestrzeni IKM.

Wydarzenia Otwartego IKM w czerwcu

5 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00 | dyskusja | Zielony punkt widzenia na miasto, prowadzenie: Joanna Paniec

Miasto – ono wyznacza rytm naszego życia, ono nas kształtuje. Ale również my wpływamy na to, jakie ono jest. Potrzeba zieleni w miastach i jej znaczenie dla jakości życia jest argumentem stale powracającym i przez nikogo niekwestionowanym. Dlatego zapraszamy do rozmowy o mieście widzianym z perspektywy projektanta zieleni 5 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej.

Więcej szczegółów >>

9 czerwca (piątek), godz. 17.00 | warsztaty dla dzieci | Z głową w chmurach, prowadzenie: Piotr Paluch

Podczas warsztatów zastanowimy się, jak to jest bujać w obłokach – będzie nam przyświecać hasło „z głową w chmurach”, które spróbujemy w sposób plastyczny zinterpretować. Korzystając z różnych forma plastycznych dzieci będą rozwijać swoją kreatywność, pobudzać wyobraźnię.

Więcej szczegółów i zapisy >>

19 czerwca (poniedziałek), godz. 17.00 | prelekcja i dyskusja | GO – bezinteresowność, bezpośredniość i społeczeństwo obywatelskie

Prelekcja „GO – bezinteresowność, bezpośredniość i społeczeństwo obywatelskie” artystów Marka Rogulusa Rogulskiego oraz Henryka Kusia dedykowana będzie Witosławowi Czerwonce, po wystąpieniu odbędzie się panel dyskusyjny, w którym wezmą udział: M. Rogulski, Henryk Kuś, Sławomir Lipnicki, Kinga Jarocka, Anna Zelmańska-Lipnicka, Monika Zawadzka, Rafał Placek, Mikołaj Robert Jurkowski, Tamara Wyrzykowska oraz Piotr Wyrzykowski, moderator: Dorota Grubba-Thiede.

Więcej szczegółów  >>

22 czerwca (czwartek), godz. 17.00 | zajęcia ruchowe | Seniory na Danceflory – warsztaty 60+, prowadzenie: Ewa Włodarczyk

Ewa Włodarczyk i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów (Koło nr 11) zapraszają 22 czerwca o godz. 17.00 na warsztaty taneczno-ruchowe skierowane do seniorów. Celem warsztatów jest uwrażliwienie osób starszych na ruch i taniec, ukazanie im narzędzi, dzięki którym poszerzą świadomość własnego ciała, co zaowocuje zwiększeniem ruchowej pewności siebie.

Więcej szczegółów >>

 


Zobacz stronę Otwartego IKM www.otwarty.ikm.gda.pl


 

Powiązane projekty