Mocna dawka KaWy, czyli Kulturalnej Wymiany, czeka na osoby zajmujące się promocją działań kulturalnych i społecznych podczas najbliższych warsztatów w IKM. W programie m.in.: aplikacje do obróbki zdjęć, robienia gifów, memów i animacji (14.09), wprowadzenie do zasad myślenia wizualnego (15.09) i graficzne ABC (28.09). Obowiązują zapisy.

Kulturalna Wymiana wraca do IKM w nowej formule – warsztatów, na których w przyjaznej, kameralnej atmosferze, przy kawie i kanapkach spotkają się animatorzy, edukatorzy, pracownicy instytucji kultury, organizacji pozarządowych, osoby prowadzące własną działalność związaną z kulturą, blogerzy i wszystkie osoby chcące dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu nowych technologii w kulturze. Wrześniowa Kulturalna Wymiana to duża dawka inspiracji z zakresu pomocnych w promocji projektów kulturalnych aplikacji, myślenia wizualnego i projektowania prostych grafik.

Aplikacje dla kultury. Komunikacja, trendy, inspiracje – warsztaty. 14 września, godz. 12.00 – 17.00. Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, sala 209, II p. Zapisy: https://aplikacjedlakultury. evenea.pl/. Koszt: 50 zł.

Podczas KaWy uczestnicy poznają najciekawsze aplikacje do obróbki graficznej zdjęć, samodzielnego tworzenia gifów i prostych animacji, tworzenia kolaży, komiksów, animacji, memów. Dowiedzą się jak urozmaicić komunikację w mediach społecznościowych, jak wykorzystać specyfikę poszczególnych mediów i jakie materiały publikować w konkretnych kanałach.

Na KaWę o aplikacjach dla kultury i graficzne ABC zaprasza Monika Serafin: Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska) i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury). W Instytucie Kultury Miejskiej zajmuje się komunikacją internetową (kanały społecznościowe, strona www i strony projektów). Organizatorka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka” (2016 i 2017). Współpracowała wcześniej z agencją interaktywną 3xW i start-upem 5pillows, gdzie koordynowała działania związane z marketingiem internetowym i promocją. Jest lokalną przewodniczką po kolekcji malarstwa monumentalnego na Zaspie oraz Stoczni Gdańskiej szlakiem kobiet. Prywatnie – zawsze uśmiechnięta miłośniczka street-artu i Gdańska.

Prosimy o zabranie ze sobą smartfonów z działającymi funkcjami aparat i kamerą, a także w miarę możliwości laptopów. Prosimy także o zabranie ze sobą kabli łączących telefon i komputer.

Myślenie wizualne z Jadźkarysuje.pl – warsztat. 15 września, godz. 9.00 – 17.00. Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, sala 209, II p .https://mysleniewizualneikm. evenea.pl/. Koszt: 100 zł.

Angażujące warsztaty, otwierające na nowe doświadczenia i emocje. Przełamiemy rutynę! Zostawcie smartphony i tablety w domu – zapowiada Natalia Jadźka Mikołajek. Uczestnicy warsztatu Myślenie Wizualne od podstaw dowiedzą się jak stosować MW na co dzień w pracy i w czym konkretnie ułatwia pracę. Nauczą się podstawowych elementów wykorzystywanych w MW, które pomagają rozbudzić entuzjazm do praktykowania i budowania swoich umiejętności w rysowaniu. Wypracują indywidualny zbiór ikon tematycznych oraz bank dobrych praktyk możliwych do wdrożenia na prowadzonych przez uczestników i uczestniczki szkoleniach, prezentacjach i spotkaniach.

Na KaWę zaprasza Natalia Jadźka Mikołajek – Facylitatorka Graficzna, Trenerka Myślenia Wizualnego. Tłumaczy różnego rodzaju treści za pomocą prostych słów i rysunków. Mówca TEDxKatowice („Graphic Recording – jako narzędzie do efektywnej pracy z zespołem”). Od trzech lat wykorzystuje Myślenie Wizualne w praktyce, w czasie warsztatów, konferencji, paneli dyskusyjnych, czy prac zespołów. W 2016 ukończyła szkolenie Graphic Facilitation Workshop prowadzone przez Alfredo Carlo i Marcello Petruzzi. W 2015 szkoliła się pod okiem samego Martina Haussmanna – twórcy bikablo®. Ukończyła cykl szkoleń Master Business Trainer (2013r.), doskonalących jej umiejętności trenerskie zdobyte podczas Szkoły Trenera ODiTK w 2011 r. Na swoich warsztatach przekazuje wiedzę na temat Myślenia Wizualnego – zasad działania, korzyści, podstawowych elementów i metod. Wspólnie z grupą wypracowuje możliwości zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności w codziennych czynnościach. Udowadnia, że prosty rysunek ma zastosowanie praktyczne – m.in. w porządkowaniu i przekazywaniu informacji, tworzeniu (często nieoczekiwanych) rozwiązać, czy większym angażowaniu ludzi na spotkaniach. Swoją pracę podpiera wiedzą i doświadczeniem zdobytym na ponad 200 eventach i konferencjach, gdzie wykonywała zapis graficzny oraz na studiach psychologicznych.

Graficzne ABC – warsztaty. 28 września, godz. 12.00 – 17.00. Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, sala 209, II p. Zapisy: www.grafikaabc.evenea.pl/. Koszt: 50 zł.

Zajmujesz się promocją w swojej organizacji? Tworzysz wydarzenia na Facebooku i nieustannie szukasz inspiracji? Potrzebujesz czasem zaprojektować prostą ulotkę lub plakat na potrzeby swoich wydarzeń? Organizujesz festiwal i potrzebujesz prostej strony www? Chcesz poznać osoby ze swojej branży z Trójmiasta? Przyjdź na szkolenie Graficzne ABC i wzbogać swój promocyjny warsztat. Podczas KaWy uczestnicy nauczą się korzystania z programów: Canva (http://www.canva.com/pl_pl), Pixlr, Easelly, samodzielnego tworzenia ulotek, plakatów, wizytówek, pocztówek i innych (również w wersji do druku), prawidłowego tworzenia coverphoto, korzystania z repozytoriów i kolekcji online. Prosimy o zabranie ze sobą laptopów z działającą kartą sieciową.

Na KaWę z Graficznym ABC zaprasza Monika Serafin.

Polecamy inne, darmowe szkolenia on-line od Medialab Gdańsk: http://szkolenia.ikm.gda.pl/course/. W sprawie faktur za warsztaty prosimy o kontakt mailowy:redakcja@ikm.gda.pl.

KaWa – kulturalna wymiana, to projekt Instytutu Kultury Miejskiej wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i nawiązania kontaktów, które mogą zaowocować współpracą między ludźmi kultury.W latach 2012-2014 pod szyldem Kulturalnej Wymiany odbywały się nieformalne spotkania, na których po wstępie teoretyczno-praktycznym każdy mógł zadawać pytania gościom, wymieniać się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z pracą w kulturze i dla kultury. Od 2017 roku KaWa działa, jako cykl warsztatów i szkoleń dla kadr kultury.

Powiązane projekty