Profesjonalne szkolenia prowadzone przez najlepszych praktyków i ekspertów w swoich dziedzinach, atmosfera współpracy i networking w kameralnym gronie uczestników, duża porcja wiedzy o nowych mediach i technologiach w kulturze, tym właśnie charakteryzuje się druga edycji cyklu szkoleniowego Akademia Nowych Mediów, którego organizatorem jest Instytut Kultury Miejskiej. Kurs obejmuje osiem spotkań, rozpoczyna się 10 marca i potrwa do końca kwietnia. Obowiązują zapisy: www.anmii.evenea.pl.

Program kursu to osiem spotkań dotyczących przydatnych narzędzi i projektów, które można wykorzystać w komunikacji i promocji działań instytucji, popularyzowaniu zasobów archiwalnych, czy publikacji opisujących nasze działania – mówi Karina Rojek z Instytut Kultury Miejskiej.

O strategii PR w mediach społecznościowych opowie Anna Miotk, dyrektor ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu, zajmująca się mierzeniem i efektywnością działań public realtions, specyfikę prowadzeniu profilu na Instagramie oraz podstawy fotografii mobilnej przybliży uczestnikom i uczestniczkom Adrian Werner prowadzący swoją firmę Werbrand oraz animator społeczności Igersgdansk, szkolenie o tym, jak efektywnie korzystać z hasztagów i prowadzeniu profili w mediach społecznościowych poprowadzi Dominik Pokornowski – ekspert w dziedzinie komunikacji internetowej w firmie haipaa, jak redagować nasze teksty na stronach internetowych zgodnie z SEO oraz jak dostosować je do standardów WCAG 2.0 powie Sebastian Łubik z Dailyweb.pl, temat otwartych zasobów i mnogości źródeł, z których możemy legalnie korzystać poruszy redaktorka serwisu www.szukamy.org, Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej. W nietypowej formule Hackatonu w Hackerspace Trójmiasto, czyli całonocnego spotkania, podczas którego interdyscyplinarny zespół pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie, odbędzie się szkolenie z przygotowywania i projektowania aplikacji. Stowarzyszenie GLAMWIKI poprowadzi warsztat o edycja haseł i Wikimedia Commons, a cały kurs zakończy seminarium „Remiks kultury – co wolno, a czego nie wolno”, podczas którego uczestnicy porozmawiają o o przerabianiu dzieł sztuki, prawach autorskich, domenie publicznej, etyce, wolności artystycznej i tym, jak to pogodzić.

Akademia Nowych Mediów to cykl szkoleń o nowych mediach i technologiach w kulturze. Przeznaczony jest dla animatorów, edukatorów i pracowników instytucji czy organizacji pozarządowych zajmujących się kulturą.

Program Akademii Nowych Mediów

 1. Strategia PR w mediach społecznościowych – Anna Miotk
 2. Specyfika profilu na Instagramie i podstawy fotografii mobilnej – Adrian Werner
 3. Efektywne Hashtagi oraz specyfika profili na Facebooku i Twitterze – Dominik Pokornowski
 4. Redakcja tekstów wg wytycznych WCAG 2.0 oraz SEO – Sebastian Łubik
 5. Otwarte Zasoby – potencjał na wyciągnięcie ręki – Karina Rojek,
 6. Projektowanie i przygotowanie aplikacji – Hakaton Kulturalny – Hackerspace Trójmiasto
 7. Największe zasięgi to tylko w Wikipedii – jak zaistnieć w największej encyklopedii świata? Edycja Haseł, Wikimedia Commons, projekt GLAMWiki – Stowarzyszenie GLAMWIKI
 8. Seminarium “Remiks kultury – co wolno a co nie” – rozmowa o przerabiania dzieł sztuki – prawa autorskie, domena publiczna, etyka, wolność artystyczna – jak to pogodzić.

Kurs odbędzie się w marcu – kwietniu 2018 roku.

Zajęcia będą odbywać się co dwa tygodnie w soboty i niedzielę w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w sali 209 na II p. Będziemy zatem spotykać się kolejno w weekendy: 10-11.03, 24-25.03, 7-8.04, 21-22.04.

Seminarium “Remiks kultury – co wolno a co nie” – odbędzie się w dniu 19. kwietnia o g. 18.00.  w Instytucie Kultury Miejskiej.

Uczestnikom Akademi Nowych Mediów zapewniamy

 1. Profesjonalne szkolenia prowadzone przez najlepszych praktyków i ekspertów w swoich dziedzinach!
 2. Certyfikat ukończenia kursu. (Instytut Kultury Miejskiej jest instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonym przez WUP pod nr: 2.22/00102/2017
 3. Networking. Stworzymy kameralną grupę 20 osób, która będzie miała okazję dobrze się poznać podczas całego kursu.
 4. Obiady podczas wszystkich dni szkoleniowych oraz kawę i herbatę.

Zapisy

www.anmii.evenea.pl

Start 1. lutego 2018 roku! Do wyczerpania miejsc. Koszt: 600,00 PLN + 23% VAT (brutto: 738.00 zł). *

*osoby pracujące w instytucjach/organizacjach, które mogą odliczać VAT na usługi szkoleniowe po przesłaniu odpowiedniego oświadczenia** mogą zakupić bilet w cenie niższej o VAT.

wzór oświadczenia (DOC, 15KB)

Ilość uczestników maksymalnie 20 osób.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Będziemy tam na bieżąco informować o aktualnościach związanych z kursem.

Powiązane projekty