Od września do listopada 2023 roku odbywał się regularny cykl warsztatów przeznaczonych dla organizatorek i organizatorów, menadżerek i menadżerów kultury. Program zwieńczył weekend pod hasłem Spotkania o produkcji w branży kulturalno-artystycznej w Kunszcie Wodnym. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia.

fot. Bartosz Bańka

Celem Spotkań było wypracowanie narzędzi w zakresie rozwoju zawodowego grupy producenckiej w sektorze kreatywnym, sieciowanie wśród osób profesjonalnie związanych z produkcją, wspólne określanie dobrych praktyk i próby standaryzacji zawodu, w tym nazywanie kompetencji, potrzeb i wyzwań w ramach zawodu. 

W programie, który odbywał się od września do listopada zeszłego roku, wzięły udział osoby na co dzień produkujące i organizujące wydarzenia w instytucjach lub niezależnie współpracujące z artystkami i artystami z całej Polski, a warsztaty prowadziły osoby wyłonione w otwartym naborze.
Więcej o regularnym cyklu warsztatów – [kliknij tutaj].

fot. Bartosz Bańka

W ramach podsumowania projektu w listopadzie zostało zorganizowane Spotkanie o produkcji w branży kulturalno-artystycznej w IKM, podczas którego odbyły się m.in. warsztaty o produkcji kreatywnej, tworzeniu własnej marki, a także spotkanie wokół książki „To wszystko nie robi się samo. Rozmowy na zapleczu kultury” z Aleksandrą Boćkowską.
Więcej o programie spotkania na żywo – [kliknij tutaj].

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w programie, oraz prowadzącym, ekspertkom i ekspertom za wspólne wzmacnianie marki producenckiej. 


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej

Program Spotkania Producentek i Producentów w Gdańsku jest realizowany we współpracy z Fundacją Performat.