Instytut kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

12 marca 2018, 17:30 - 12 marca 2018, 19:30

gnieszka i Alicja Żarkiewicz zapraszają na warsztaty linotyru! W Sieni Instytutu Kultury Miejskiej, w otoczeniu regałów z książkami, pokażą jak stworzyć własny ekslibris – niewielki, jedyny w swoim rodzaju znak dla oznaczania swoich książek.

Ekslibris – z łaciny ex libris, „z książek” – to znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru (lub np. stylizowanymi inicjałami). Jedną z technik graficznych, w jakich tworzy się ekslibrisy, jest linoryt.

Wstępem do warsztatów będzie wprowadzenie i podstawy wiedzy o druku wypukłym, zapoznanie z narzędziami i charakterystyka techniki. Linoryt to technika graficzna, w której rysunek wykonuje się w linoleum poprzez wycinanie go specjalnymi dłutami. Z gotowej matrycy można wykonać wiele jednakowych odbitek.

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych.

O prowadzących:

Alicja Żarkiewicz – edukatorka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa i socjologii. Z pasją tworzy i prowadzi warsztaty od 6 lat. W pracy często wykorzystuje materiały z odzysku dając im nowe życie. Takie podejście pomaga trenować kreatywność i realizować drzemiącą w ludziach potrzebę twórczości. Współzałożycielka Kolektywu Twórczego MyWy, czyli trójmiejskiej grupy animatorek, a także właścicielka firmy MAMYWENE zajmującej się prowadzeniem warsztatów kreatywnych.

Aga Żarkiewicz – edukatorka i animatorka kultury, koordynatorka trójmiejskiej grupy animatorek kultury i edukatorek – Kolektyw Twórczy MyWy. Od pięciu lat prowadzi warsztaty kreatywne, które charakteryzują się treningiem kreatywności. Wykorzystuje w nich upcycling jako metodę pracy. Są to warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, jak również międzypokoleniowe i rodzinne.


Warsztaty są organizowane w ramach Otwarty IKM

A może linoryt? Warsztaty tworzenia ekslibrisów 

12 marca  2018 r. / godz. 17:30 – 19:30

Zapisy i informacje: kontakt@mamywene.pl

Liczba miejsc ograniczona. Udział bezpłatny, organizator zapewnia materiały. 

Powiązane projekty