Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

19 listopada 2018, 16:00 - 19 listopada 2018, 20:00

KONKURS PORTFOLIO to dwudniowe spotkania skierowane do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, chcących zaprezentować swój dorobek twórczy, zgłosić się na konsultacje oraz… wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest m.in. realizacja wystawy indywidualnej oraz nagroda pieniężna. Informacje: daga.ochendowska@gmail.com

KONKURS PORTFOLIO jest kontynuacją cyklu Akademia Wiedzy Realnej – JAK ŻYĆ PO ASP? (zrealizowany we wrześniu 2018 r. w ramach Otwartego IKM). Po warsztatach dla twórców, organizatorzy idą krok dalej – zapraszają wszystkich studentów i absolwentów ASP do pokazania swoich artystycznych portfolio i wziąć udział w konkursie. Do dyspozycji uczestników będą też konsultacje z z realizatorami projektu – Anetą Szyłak, Sylwestrem Gałuszką, Bartłomiejem Łuniewiczem oraz Dagą Ochendowską.

Po zakończeniu przeglądu portofolio oraz konsultacji, grupa zaproszonych ekspertów wyłoni laureata lub laureatkę konkursu. Nagrodą jest:

1. możliwość realizacji indywidualnej wystawy w Kolonii Artystów (Aleja Grunwaldzka 51 w Gdańsku);
2. nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł;
3. możliwość publikacji wywiadu lub recenzji na łamach magazynu Contemporary LYNX.

Harmonogram KONKURSU PORTFOLIO przedstawia się następująco:

Dzień 1 (12 listopada).  Prezentacja portfolio, spośród których Sylwester Gałuszka – prezes Fundacji Kolonii Artystów – oraz Daga Ochendowska wybierze finalistów konkursu (maksymalnie 10 osób) i zaprosi ich na konsultacje portfolio.

Dzień 2 (19 listopada). Finaliści konkursu spotkają się z Anetą Szyłak, Sylwestrem Gałuszką, Bartłomiejem Łuniewiczem i Dagą Ochendowską podczas indywidualnych konsultacji portfolio. Po zakończeniu konsultacji, poznamy laureata lub laureatkę konkursu.

Regulamin Konkursu >>

Akademia Wiedzy Realnej realizuje ideę, w myśl której studenci, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych oraz artyści pragnący czynnie realizować się twórczo, otrzymują realną i rzetelną wiedzę na temat artystycznego rynku pracy oraz możliwości realizacji własnych projektów wraz ze wsparciem lokalnych instytucji kultury. W tym przypadku – Kolonii Artystów, wsparciem merytorycznym pełnomocniczki do spraw NOMUSu oraz wsparciem finansowym i organizacyjnym ze strony Instytutu Kultury Miejskiej – mecenasa honorarium dla laureata konkursu portfolio. Jest to forma ukazania młodym twórcom, że jest dla nich miejsce na artystycznym rynku pracy, gdzie mogą zarówno rozwijać się twórczo jak i zarabiać na własnej sztuce.

O organizatorach:

Aneta Szyłak – polska kuratorka i krytyczka sztuki. Pełnomocniczka do spraw NOMUSu – Nowego Muzeum Sztuki (Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku w budowie).

Sylwester Gałuszka – galerzysta, kurator oraz prezes Fundacji Kolonia Artystów.

Bartłomiej Łuniewicz – teoretyk sztuki, krytyk i kurator. Współzałożyciel Akademii Wiedzy Realnej.

Daga Ochendowska – kuratorka i krytyczka sztuki. Obecnie związana z magazynem SZUM oraz Contemporary LYNX. Założycielka platformy “Chodź ze mną do galerii” oraz współzałożycielka Akademii Wiedzy Realnej.

Powiązane projekty