Jak docenić konflikt, skąd się bierze, kim w nim jesteśmy i jakie mamy możliwości? Zapraszamy na szkolenie Akademii Active Citizens Być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu, które odbędzie się 27-28 maja w Gdańsku. Zajęcia poprowadzi certyfikowana mediatorka Katarzyna Dworaczyk.

Podczas zajęć przyjrzymy się praktycznym narzędziom, które zamiast iść na wojnę i stracić energię na przepychanki pozwalają zbudować kontakt i zadbać o satysfakcjonującą kooperację. Warsztat jest skierowany do osób, które chcą zobaczyć rozwiązanie, a nie winnych,  chcą w konflikcie zadbać o swoje granice, chcą wyrażać się precyzyjniej (tak, by osoby, do których mówimy usłyszały to, co naprawdę chcemy przekazać), nie chcą, by konflikty im ciągle towarzyszyły i nie chcą już mówić o tym, co się stało wszystkim zainteresowanym i niezainteresowanym.

Podczas warsztatów, oprócz poznania materiału, będzie czas na ćwiczenia, case study (studium przypadków), wymianę myśli, samodzielne wypracowania określonych zadań jak również wymiana doświadczenia w podgrupach oraz na forum.

Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego. Formularz należy odesłać do 21 maja 2017 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl lub w formie papierowej dostarczyć pod adres:Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk, numer faxu: 58 760 72 15.

Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 23 maja 2017 r. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w sobotę.

Osoba prowadząca:
Katarzyna Dworaczyk – jej rodzinnym miastem jest Gdynia, obecnie mieszka w Poznaniu. W 2013 roku zakończyła proces certyfikacji mediatora. Do zawodu trenerki przygotowała się w Akademii Trenerów Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Od momentu, kiedy poznała Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga integruje je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council.
Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w czasie projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.


Warsztaty być częścią rozwiązania, zamiast częścią konfliktu | 27-28 maja 2017 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku. Wymagana rejestracja.

Dokumenty do pobrania:

Więcej informacji (plik doc)

Formularz zgłoszeniowy (plik doc)

Powiązane projekty