Muzyka filmowa to nie tylko element tego, co oglądamy na ekranach kinowych lub w kinie domowym, ale także niezależna twórczość, obecna w świadomości pokoleń, a także słuchaczy i słuchaczek.

Wybitne nazwiska kompozytorów i kompozytorek wpisały się na stałe w popkulturę i często, nawet nie mając świadomości, kto skomponował dane kompozycje, znamy je bardzo dobrze i kojarzymy. 

Nowy cykl koncertowy w Instytucie Kultury Miejskiej ma na celu przybliżyć twórczość uznanych polskich kompozytorów, artystów młodego pokolenia, ale też pokazać w jaki sposób twórczo interpretują je polscy muzycy i muzyczki – wybitne postaci polskiej sceny awangardowej i alternatywnej. 

Podczas wieczorów koncertowych zagrają premierowy lub bardzo rzadko prezentowany materiał. Wszystko w celu podkreślenia jak niezwykłą dziedziną sztuki jest muzyka filmowa.

 

Cena biletów:

Normalne: 60 PLN

Ulgowy (Studenci, uczniowskie, seniorzy): 50 PLN 

Zniżka na Kartę Mieszkańca, Kartę do Kultury i Kartę Dużej rodziny to 10%

Bilety

30 września, g. 20.00

Korzyński Ultimate – Zespół Akademia Pana Korzyńskiego

Skład: Dominik Strycharski – flety, elektronika; Halszka Sokołowska – wokal; Grzegorz Tarwid – piano/syntezatory, Kamila Drabek – kontrabas, Jan Pieniążek – perkusja, Igor Wiśniewski – gitara

Andrzej Korzyński pisał kompozycje beatowe, a także rockowe, funkowe, synthpopowe, jazzowe, utrzymane w stylu disco. Korzystał z warsztatu kompozytora muzyki poważnej, sięgał do baroku, neoromantyzmu i neoklasycyzmu, zdobyczy awangardy. Realizował się w wielu gatunkach: od piosenki popularnej, przez muzykę teatralną, telewizyjną, taneczną, musical, aż do muzyki filmowej, która stała się jego najważniejszym polem działania. 

Zespół pod dyrekcją flecisty i kompozytora muzyki teatralnej, Dominika Strycharskiego prapremierowo wykona znane i nieznane utwory wybitnego polskiego kompozytora, z naciskiem na brzmienie, ale także przygotują najbardziej znane utwory artysty z wokalami.