Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

13 października 2017, 16:00 - 13 października 2017, 19:00

Spotkania Seniory na danceflory, organizowane w ramach Otwartego IKM na przełomie 2016/2017, cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorki postanowiły powrócić z warsztatami o nieco zmienionej formule. Ewa Włodarczyk i Agata Gregorkiewicz zapraszają 13 października na prawdziwą fiestę hiszpańskich rytmów!

Nowe warsztaty skupią się na tańcu, rytmie i muzyce charakterystycznych dla konkretnego kraju. Taniec jest sposobem poznawania świata, otwiera na inne kultury i drugiego człowieka. OLÉ, OLÉ, SENIORE! będzie taneczną podróżą w głąb Hiszpanii. Spotkanie stanie się tym samym pretekstem do propagowania aktywnego trybu życia, dobrej zabawy oraz integracji w gronie seniorów. I, co najważniejsze – że na taniec nigdy nie jest za późno!

Na warsztat składać się będą działania oparte na poszczególnych technikach: tańcu terapeutycznym, tańcach w kręgu, improwizacji oraz dziedzin pomocniczych (np. techniki relaksacyjne, techniki somatyczne itp.), wykonywane osobno, w parach i w grupie. Tym razem wykorzystana zostanie muzyka z Półwyspu Iberyjskiego. Tańcom będą towarzyszyć nauka posługiwania się wachlarzami – tak, by dodawały gracji i ekspresji ruchom.

Pragniemy stworzyć przestrzeń przyjazną swobodnej ekspresji, wolną od stereotypów, otwartą dla każdego. Założeniem warsztatów jest nauka wskazanych kroków tanecznych, poszukiwanie indywidualnej formy wyrazu każdego z uczestników oraz odszukiwanie przyjemności i satysfakcji w swobodnym ruchu – opowiada organizatorka.

Zapisy i informacje: ewawlodarczyk17@wp.pl

O prowadzącej:

Agata Gregorkiewicz – wykwalifikowany instruktora tańca, absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu metodą Benesha. Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce( Bytomska Korporacja Tańca, Cyrkulacje, DadaHub, Studio Matejka, Zawirowania) i we Francji (regularna nauka w Studio Harmonic w Paryżu). Adeptka podyplomowego szkolenia tańca o charakterze terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum. Tancerka w projekcie RESISTANCE- realizowanego w ramach Wrocław-Europejskiej Stolicy Kultury. Współautorka spektaklu: SerdUCHA- projektu tanecznego z osobami niesłyszącymi realizowanego w ramach Sceny Otwartej w trakcie VI Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Tarnowie. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca terapeutycznego. Autorka inicjatywy Rusz Duszę, w ramach której prowadzi zajęcia taneczne.

Więcej informacji:

http://otwarty.ikm.gda.pl/2017/09/28/15-wrzesnia-oleole-seniore-warsztaty-tanca-dla-osob-60/

Powiązane projekty