Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

2 października 2017, 16:00 - 2 października 2017, 19:00

 

Zapisy i informacje: a.jurkowska@tpg.org.pl

Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty, podczas których zdobędą podstawową wiedzę o kulturze Głuchych i spróbują własnych sił w komunikowaniu się osobami niesłyszącymi. 

Uczestnicy warsztatów poznają też podstawy gramatyki polskiego języka migowego, nauczą się tworzyć proste wypowiedzi, używać ekspresji twarzy w rozmowie, poznają alfabet palcowy.

Uwaga, na zajęciach będzie obowiązywał bezwzględny zakaz mówienia. Dlaczego? W momencie, gdy uczestnik skazany jest na  niewerbalną komunikację,  staje się kreatywny i łatwiej mu/jej opanować język migowy. Ćwiczenia z mimiki i pantomimy pomogą w odkrywaniu różnych możliwości ekspresji.

W warsztatach wezmą udział m.in. dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium, z którym Pomorska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym współpracuje od kilku lat. Jest to okazja, by nawiązać lub pogłębiać dobre relacje pomimo utrudnionej komunikacji.

O prowadzącej:

Kamila Skalska – psycholożka, trenerka pracy osób głuchoniewidomych, trenerka warsztatów psychologicznych i dla osób z różną niepełnosprawnością, tłumaczka-przewodniczka osób głuchoniewidomych, tłumaczka języka migowego, koordynatorka wolontariatu w Pomorskiej Jednostce TPG.

Powiązane projekty