ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej
11 stycznia 2021, 12:00 - 11 stycznia 2021, 14:00

Jak żyli i czym zajmowali się dawni gdańszczanie? Jakie dźwięki towarzyszyły im codziennie w drodze do pracy, szkoły czy zakupy? Już 5 stycznia w Instytucie Kultury Miejskiej zaczyna się cykl ferii zimowych online będący rozszerzeniem projektu edukacyjnego Gdańskie Miniatury. Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na interaktywne zajęcia z fantastycznymi prowadzącymi. Spotkania są bezpłatne, obowiązują zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl.

Zajęcia będą prowadzone platformie ClickMeeting, w formie zajęć aktywnych. Rodzic zapisując dziecko, dostanie link do konkretnego spotkania. Wszystkie prowadzone są sposób umożliwiający interakcję prowadzących z uczestnikami, a dzieci otrzymywać będą zadania do wykonania. Wyjątkiem jest spotkanie 5 stycznia, które będzie nagrane, lecz zakończy się konkursem z nagrodami.

Na Ferie zimowe z IKM zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 25-osobowych grupach. Obowiązują zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl.

11 stycznia – tytuł bloku tematycznego: Miejskie dźwięki.

Godz. 12.00 Dźwięki dawnego miasta

Jaki wpływ miała muzyka na życie codzienne w Gdańsku? Kiedy biły dzwony kościelne? Jaką melodię można było usłyszeć we wnętrzach gdańskich kościołów?  Jaką rolę w mieście pełniły wyjątkowe gdańskie carillony? Podczas warsztatów odpowiemy sobie na te oraz szereg innych muzycznych, gdańskich pytań.

Prowadzenie: Marta Szagżdowicz

godz. 13.00 Dźwięki współczesnego miasta

Jak brzmi współczesne miasto? Czy zawsze tak samo? Miasto portowe brzmi inaczej. Wraz z wynalezieniem maszyny parowej miasta zaczęły hałasować inaczej. Usłyszymy co wyróżnia Gdańsk jako miasto portowe. Usłyszymy syreny, stocznie, dźwigi, morze, ptaki.

Dźwięki miasta tworzą jego niezwykłą atmosferę, tzw. genius loci. Dowiemy się jakie brzmienia mają wpływ na atmosferę współczesnego Gdańska.

Prowadzenie: Hanna Adamus

Powiązane projekty