ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Mieskiej
12 stycznia 2021, 12:00 - 12 stycznia 2021, 13:00

Jak żyli i czym zajmowali się dawni gdańszczanie? Jakie dźwięki towarzyszyły im codziennie w drodze do pracy, szkoły czy zakupy? Już 5 stycznia w Instytucie Kultury Miejskiej zaczyna się cykl ferii zimowych online będący rozszerzeniem projektu edukacyjnego Gdańskie Miniatury. Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na interaktywne zajęcia z fantastycznymi prowadzącymi. Spotkania są bezpłatne, obowiązują zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl.

Zajęcia będą prowadzone platformie ClickMeeting, w formie zajęć aktywnych. Rodzic zapisując dziecko, dostanie link do konkretnego spotkania. Wszystkie prowadzone są sposób umożliwiający interakcję prowadzących z uczestnikami, a dzieci otrzymywać będą zadania do wykonania. Wyjątkiem jest spotkanie 5 stycznia, które będzie nagrane, lecz zakończy się konkursem z nagrodami.

Na Ferie zimowe z IKM zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 25-osobowych grupach. Obowiązują zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl.

12 stycznia godz. 12.00 – Morski Hałas

Podczas warsztatów usłyszymy szereg morskich dźwięków. Dowiemy się jak dawniej komunikowano się na morzu oraz wygląda to współcześnie. Poznamy typy gdańskich statków i okrętów. Odpowiemy sobie także na pytanie dlaczego spacerując po gdańskich plażach w czasie weekendu widać na horyzoncie tyle statków, jakie to statki i jak je rozpoznawać.

Prowadzenie: Anna Radziejewicz. Zajęcia powstały we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Powiązane projekty