Instytut Kultury Miejskiej
15 stycznia 2021, 12:00 - 15 stycznia 2021, 13:00

Jak żyli i czym zajmowali się dawni gdańszczanie? Jakie dźwięki towarzyszyły im codziennie w drodze do pracy, szkoły czy zakupy? Już 5 stycznia w Instytucie Kultury Miejskiej zaczyna się cykl ferii zimowych online będący rozszerzeniem projektu edukacyjnego Gdańskie Miniatury. Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na interaktywne zajęcia z fantastycznymi prowadzącymi. Spotkania są bezpłatne, obowiązują zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl.

Zajęcia będą prowadzone platformie ClickMeeting, w formie zajęć aktywnych. Rodzic zapisując dziecko, dostanie link do konkretnego spotkania. Wszystkie prowadzone są sposób umożliwiający interakcję prowadzących z uczestnikami, a dzieci otrzymywać będą zadania do wykonania. Wyjątkiem jest spotkanie 5 stycznia, które będzie nagrane, lecz zakończy się konkursem z nagrodami.

Na Ferie zimowe z IKM zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 25-osobowych grupach. Obowiązują zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl.

15 stycznia godz. 12.00 – Niderlandy, Gdańsk i miejskie budynki

Na zakończenie ferii, zatrzymamy się przy architekturze. W czym Gdańsk jest podobny do Amsterdamu i dlaczego goście z Belgii czują się w naszym mieście jak u siebie? Na te i inne pytania o podobieństwach Gdańska do miast z Królestwa Niderlandów i Belgi odpowiemy sobie wspólnie podczas warsztatów online.

Prowadzenie: Anna Kotuła.

Instytut Kultury Miejskiej 2019