Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

19 listopada 2016 | 12.00 | Wymagane zapisy

Dziecięcy Klub Filmowy zaprasza dzieci w świat kinematografii i dyskusji na jej temat. Już w sobotę, 19 listopada o godz. 12.00 obejrzymy razem z najmłodszymi nominowany do Oscara film Chłopiec i świat.

Opis filmu:

Cuca ma swój bezpieczny świat. To rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Ale pewnego dnia ten bezpieczny i oswojony świat się zmienia. Cuca wyrusza w podróż, która zaprowadzi go w nieznane. Cuca tęskni za tatą, który opuścił swoją wioskę, by znaleźć pracę. Chłopiec rusza jego śladem i odkrywa, jak wielki i dziwny jest świat zdominowany przez maszyny, obcych ludzi, dziwne istoty oraz dyszące parą i spalinami wielkie miasta. W chłopcu i świeciewszystko podporządkowane jest animacji, dzięki której możliwe było stworzenie wyjątkowych obrazów – czasem pięknych i bezpiecznych, za chwilę groźnych i obcych. Cuca podróżuje w poszukiwaniu ojca, ale jednocześnie poznaje świat, który do tej pory dla niego nie istniał.

Zwiastun filmu:


Pokaz filmu Chłopiec i świat, 19 listopada o godz. 12.00. Po projekcji dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych. Zapisy (dzieci od 10 lat): kontakt@ikm.gda.pl

Powiązane projekty