Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

29 września 2017, 18:00 - 29 września 2017, 23:59

GIF Jam to spotkanie dla miłośników gifów, memów i kolaży. Jest otwarte dla osób, które już potrafią je tworzyć oraz tych, które chcą się tego nauczyć. Uczestnicy i uczestniczki będą tworzyć animacje inspirowane przedwojennymi, polskimi filmami. – Czas zamienić popularne w sieci gify z Chaplinem i Monroe na Dymszę, Bodo, Ćwiklińską i Smosarską! – mówi Karina Rojek z IKM. Spotkanie zaczyna się w piątek 29 września o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej i trwa do północy. Można dołączyć w każdej chwili.

Gify służą do zabawy, komentowania i udostępniania w mediach społecznościowych, aplikacjach do wymiany wiadomości. Krótkie animowane scenki można samodzielnie tworzyć za pomocą bezpłatnych narzędzi internetowych, a następnie przesyłać do baz, które pozwalają innym na udostępnienie naszych gifów. GIF Jam jest okazją do rozmowy, o tym jak prosto korzystać z nowych mediów i technologii, jak korzystać z gotowych aplikacji i serwisów.

W trakcie spotkania, ku inspiracji, odbędzie się pokaz fragmentów dwóch polskich, przedwojennych filmów: „Sportowiec mimo woli” (w rolach głównych: Adolf Dymsza, Aleksander Żabczyński, Helena Buczyńska) i „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” (w roli głównej: Pola Negri).

Dla aktywnych uczestników przygotowaliśmy konkurs na najciekawszy gif, mem i kolaż pod hasłem #GIFJAMchallenge – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej. Zasady są proste: trzeba przyjść 29 września na GIF JAM, przygotować w trakcie spotkania gif, mem lub kolaż i przesłać go na adres e-mail: karina.rojek@ikm.gda.pl. Nagroda  motywuje do kulturalnych wypadów, zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma 100 zł, za które można pójść do teatru, do kina, na koncert. – zachęca.

Wybór najlepszy grafik odbędzie się za pomocą głosowania online, które potrwa do 19 października. Tego dnia w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się pokaz całego filmu „Sportowiec mimo woli”. Regulamin konkursu: http://bit.ly/regulaminGIFJAM.

Fotosy i fragmenty ujęć z polskich, przedwojennych filmów można dowolnie przerabiać i udoskonalać, ponieważ znajdują się w domenie publicznej – mówi Karina Rojek. – Chcemy by w internecie pojawiło się jak najwięcej ujęć z polskimi, świetnymi aktorkami i aktorami: Marią Ćwiklińską, Jadwigą Samosarską, Eugeniuszem Bodo, Adolfem Dymszą – dodaje.

GIF Jam, organizowany w ramach działań Medialabu Gdańsk, jest otwarty dla wszystkich, którzy lubią media społecznościowe, chcą sprawdzić ciekawe aplikacje do obróbki graficznej zdjęć, robić gify, memy, kolaże, poznać nowe osoby i ciekawie spędzić czas. Na początku spotkania Monika Serafin, ekspertka od komunikacji internetowej w Instytucie Kultury Miejskiej, opowie o dostępnych narzędziach, które pomagają zmienić zwykłe grafiki w zabawne animacje.

Wydarzenie rozpoczyna się w piątek 29 września o godz. 18.00 i trwa do północy. Można dołączyć w każdej chwili. Potrzebny jest komputer i smartfon, a organizatorzy zapewniają kawę i kanapki, świetną atmosferę i dużą dawkę inspiracji.


I GIF Jam inspirowany polskimi filmami przedwojennymi

Data: 29 września, godz. 18.00 – 00.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Trag 39/40

Dołącz do wydarzenia

Medialab łączy kulturę, aktywizm społeczny, edukację i technologię. Tworzy przestrzeń eksperymentu i współpracy, dzielenia się wiedzą, i poszukiwania rozwiązań. Działania Medialabu promują odpowiedzialne wykorzystania nowych mediów i technologii dla rozwoju kultury i rozwoju społecznego. Czyli?  Między innymi wyposażamy kadry kultury w przydatne narzędzia i kompetencje podczas zajęć Akademii Nowych Mediów (część szkoleń dostępna jest online na stronie: http://szkolenia.ikm.gda.pl/). Promujemy Gdańsk przez „Wyszukane” pamiątki z wzorami zaczerpniętymi z domeny publicznej. We współpracy z Biblioteką Gdańską PAN stworzyliśmy portal PANKreator.org. Materiały podsumowujące projekty dostępne są na: www.repozytorium.ikm.gda.pl.


www.medialabgdansk.pl

www.facebook.com/MedialabGdansk

Powiązane projekty