Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

10 stycznia 2019, 18:00 - 10 stycznia 2019, 20:00

Jordan Peterson to kanadyjski psycholog kliniczny zajmujący się psychologią ideologii, religii, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi. Światowy rozgłos przyniosła mu książką „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” oraz udostępniane szeroko w sieci wykłady i wystąpienia. 10 stycznia o godz. 18.00, podczas wykładu z cyklu Filozofia w IKM, Robert Dolewski opowie o fenomenie i rosnącej popularności Petersona.

– Dla jednych długo wyczekiwany autorytet i głos rozsądku w czasach współczesnej zawieruchy, dla innych – trywializujący guru o niebezpiecznie konserwatywnych poglądach. Kim jest Jordan Peterson? Jakie porady ma nam do przekazania ten filozofujący psycholog kliniczny rodem z Kanady i o czym może świadczyć jego rosnąca popularność? Czy Internet współcześnie stał się najlepszym medium dla szerzenia filozoficznych idei? Opowiem o homarach, idealnym porządku w Twoim domu, hierarchii społecznej, poprawności politycznej i wielu innych kwestiach – zapowiada spotkanie Robert Dolewski.

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.\

 

Kolejne wykłady z cyklu Filozofia w IKM:

14 lutego, godz. 18.00, „Kochać to nie znaczy zawsze to samo”. Filozoficzne anty-walentynki.

Patronat: 

Powiązane projekty