Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

12 stycznia 2019, 10:00 - 12 stycznia 2019, 17:00

Wizualizacja danych pomaga w zrozumieniu skomplikowanych zjawisk i procesów. Może służyć jako narzędzie pomocne w analizie i badaniach, jak i stać się docelowym sposobem prezentacji informacji. Na zajęciach 12 stycznia 2019 od 10.00 do 17.00 zostaną zaprezentowane podstawowe zasady pracy z danymi, narzędzia służące do ich obróbki i podstawowej interpretacji graficznej. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Warsztaty Wizualizacja danych 

Podczas warsztatów przyjrzymy się temu, z jakich podstawowych środków składa się język wizualizacji danych. Przeanalizujemy najczęściej spotykane konwencje i ich zalety w różnych zastosowaniach. Zwrócimy uwagę na elementy wizualizacji, które wartokrytycznie oceniać, zarówno czytając, jak i tworząc własne wykresy.

Zajęcia poprowadzi Waldek Węgrzyn z Medialab Katowice

Waldek Węgrzyn  na co dzień jest projektantem informacji wizualnej. Członkiem interdyscyplinarnego zespołu Medialabu Katowice i asystentem w Pracowni Informacji Wizualnej ASP w Katowicach. Projektuje statyczne i interaktywne wykresy, a także książki i publikacje. Pracując w Medialabie Katowice współtworzył m. in. projekty Kultura w danych i Apetyt na radykalną zmianę.

Powiązane projekty