Komunikat Instytutu Kultury Miejskiej

W związku z zaleceniem Prezydent Miasta Gdańska, które służy zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, odwołujemy do końca marca wszystkie wydarzenia Instytutu Kultury Miejskiej. Zarówno te, które miał odbyć się w naszej siedzibie przy ul. Długi Targ 39/40, jak i te w innych lokalizacjach.

Wiemy, że ograniczenie kontaktów i unikanie wydarzeń, w których bierze udział więcej osób służy bezpieczeństwu nas wszystkich. W tym trudnym momencie ważna jest odpowiedzialność nas wszystkich za siebie nawzajem.

Będziemy informować o wznowieniu działalności IKM na naszej stronie internetowej www.ikm.gda.pl i Facebooku: IKMgdansk.

///

Zapraszamy na warsztaty z Natalią Gebert – “Kim jest chłopiec znikąd? Rozmawiamy z dziećmi o uchodźcach”. Spotkanie jest skierowane do dzieci w wieku 10-13 lat i inspirowane jest książką Katherine Marsh “Chłopiec znikąd”. 21 marca (sobota) od 10.00 do 11.30 w Instytucie Kultury Miejskiej. Koszt 10 zł, zapisy przez evenea.

Porozmawiamy o tym, jak powstają stereotypy, czemu uogólnienia są groźne i wspólnie zastanowimy się nad emocjami z tym związanymi. Będziemy także mówić o tym, że nie każdy cudzoziemiec jest uchodźcą (i od czego to zależy) i jak to jest, kiedy trzeba się odnaleźć w nowym kraju.

Informacje organizacyjne:
– bardzo prosimy nie zapisywać dzieci poniżej 10 roku życia,
– opiekunowie mogą być obecni na warsztatach (ich udział jest bezpłatny),
– warsztaty potrwają około 90 minut,
– po warsztatach będzie możliwość zakupu książki Katherine Marsh “Chłopiec znikąd”.

Warsztaty organizowane są w ramach Festiwal Europejski Poeta Wolności / 19–22.03.2020

Prowadząca: Natalia Gebert.
Z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu tłumaczka, z zamiłowania mól książkowy. Od ponad 4 lat prowadzi nieformalną inicjatywę Dom Otwarty, która wspiera uchodźców w Warszawie (i nie tylko), prowadzi warsztaty o uchodźstwie i krytycznym podejściu do informacji, a także stara się być głosem w debacie publicznej. W 2018 r. za swoją działalność otrzymała Nagrodę m.st. Warszawy.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztaty-epw2020

Instytut Kultury Miejskiej 2019