02.03.2024 godz. 11:30
Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Jakubem Kornhauserem, wybitnym polskim poetą, krytykiem literackim, tłumaczem i nauczycielem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać o jego najnowszej publikacji – **”Lotne Finisze Skarby Powiatu Chojnickiego z perspektywy rowerowej”.
To publikacja, w której Jakub Kornhauser zabiera nas na niezwykłą podróż po Powiecie Chojnickim, ukazując jego unikalne piękno i kulturowe dziedzictwo. Książka jest efektem osobistych przeżyć autora, którego pasja do poezji i literatury łączy się z miłością do aktywnego odkrywania świata.
– Odkryjcie z Jakubem Kornhauserem, jak przyroda i literatura mogą się przenikać, tworząc niezapomniane opowieści.
– Poczujcie inspirację do własnych podróży, zarówno tych literackich, jak i rzeczywistych.
– Będzie można zdobyć papierową wersję książki „Lotne Finisze Skarby Powiatu Chojnickiego”
Spotkanie obędzie się w przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej, sercu gdańskiej kultury i spotkań z literaturą. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by spotkać się z jednym z najbardziej interesujących twórców współczesnej literatury polskiej!
Zarezerwujcie czas i wybierzcie się z nami w podróż pełną literackich i przyrodniczych odkryć!
O autorze:
Jakub Kornhauser – poeta, eseista, tłumacz, doktor literaturoznawstwa. Współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Filologicznym UJ. Opublikował siedem książek poetyckich, ostatnio In amplexu (2022), kilka krytyczno- i teoretycznoliterackich oraz eseistycznych, ostatnio Niebezpieczne krajobrazy. Surrealizm i po surrealizmie (2022). Redaktor kilkunastu antologii i opracowań, ostatnio tomu Równo z prawej. Antologia polskiego poematu prozą (2022). Przełożył książki m.in. Gherasima Luki, Henriego Michaux, Gellu Nauma, Miroljuba Todorovicia, ostatnio kobalt Claudiu Komartina (2022). Zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Romanica Cracoviensia”, redaktor prowadzący kilku serii wydawniczych. Laureat Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za Drożdżownię, Nagrody Znaczenia za Premie górskie najwyższej kategorii, Nagrody Kraków Miasto Literatury UNESCO (2021, 2023), nominowany do innych, w tym dwukrotnie do Nagrody Literackiej Gdynia oraz Europejskiego Poety Wolności (jako współtłumacz książki Dumitru Crudu). Mieszka w Krakowie.