Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
21 stycznia 2019, 13:00 - 21 stycznia 2019, 19:00

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych. W trakcie konsultacji będziemy uspokajać niepokoje sztuki i kultury umacniając je wiedzą prawną twórców i organizatorów. Obowiązują zapisy: https://prawoikm.evenea.pl/

Wraz z prawnikami z Kancelarii Prawnej K&S będziemy pomagać w sytuacjach

  • Biorę udział w konkursie i chciałbym skonsultować jego regulamin, chcę wiedzieć jakie są jego konsekwencje
  • Mam propozycję umowy do podpisania, ale nie do końca wiem, czy to może cyrograf 😉
  • Chcę podpisać umowę, ale nie wiem, jak ją napisać.
  • Nie wiem, czy przekazać prawa autorskie, czy tylko udzielić licencji
  • Zastanawiam się, jaką umowę zaproponować wykonawcy, współpracownikowi przy organizowaniu wydarzeń.

I innych prawnych tarapatach w kulturze, którzy jeszcze nie przewidzieliśmy.

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś/aś naszej ankiety, to klikaj tutaj i pomóż nam rozwijać program wspierania sektora kultury.

Dla kogo: Z bezpłatnych konsultacji mogą skorzystać artyści i twórcy (także studenci) oraz organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

Zapisy: Każda osoba przez godzinę ma do dyspozycji eksperta. Prosimy też o krótki opis tematu, konkretnego pytania, jakie chcecie omówić z ekspertem. Jeśli chcecie skonsultować konkretną umowę, przynieście jej kopię na dowolnym nośniku (papier, tablet, komputer). Kiedy potwierdzimy rejestrację, otrzymacie od nas email z prośbą o zapoznanie się z regulaminem konsultacji i przesłanie podpisanego oświadczenia o udziale. Link: https://prawoikm.evenea.pl/

UWAGA! Konsultacje są darmowe, ale jeśli nie poinformujecie nas odpowiednio wcześnie o rezygnacji, będziecie musieli ponieść całkowity koszt konsultacji, ponieważ nie będziemy mogli umówić kolejnej osoby na ten termin.

Do tej pory IKM wspiera ludzi kreatywnych zajmujących się kulturą i sztuką w rozwoju zawodowym przez programy takie, jak KaWa, Kultura Spotyka Biznes, Akademia Nowych Mediów czy Active Citizens. W listopadzie startuje program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin: prawa, finansów, czy dotyczące kompetencji miękkich.

Instytut Kultury Miejskiej 2019