ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
29 marca 2019, 16:00 - 29 marca 2019, 20:00

29 marca, godz. 16:00 – 20:00 | Latawcownia. Rodzinne warsztaty budowania latawców
Organizator Fundacja Strefa Mocy, 
Prowadzenie: Anna i Artur Milarscy 
Zapisy: www.fundacjastrefamocy.pl

Czy to już pora, by zacząć myśleć o… lecie? Wakacje, wspólne spędzanie czasu i kolorowy latawiec własnego pomysłu na tle błękitnego nieba. Fundacja Strefa Mocy zaprasza na rodzinne warsztaty budowania latawców. Udział bezpłatny. 

Anna i Artur Milarscy ponad 10 lat temu zamienili Warszawę i pracę w korporacji na spokojne życie w małej miejscowości nad morzem. Chcąc spędzać wspólnie, aktywnie czas na plaży, odkryli niezwykłe zajęcie – puszczanie latawców, które stało się ich pasją, a z czasem sposobem na ciekawe i bardzo ….kolorowe życie. W Instytucie Kultury Miejskiej podzielą się swoją wiedzą i pasją z innymi.

Co powoduje, że latawiec lata? Ważna jest konstrukcja, ale też materiał, z którego jest wykonany. Uczestnicy warsztatów spróbują wykonać nieskomplikowane latawce z tego, co można znaleźć w każdym domu: papier, patyczki bambusowe, balony, nitki i in. Będą to proste formy, na stworzenie których nie potrzeba dużo czasu, a nawet można je zrobić bezpośrednio na plaży.

Właściwa część warsztatów to własnoręczne projektowanie, tworzenie i zdobienie latawców pod okiem doświadczonych trenerów. Do budowy latających konstrukcji uczestnicy wykorzystają najróżniejsze materiały: włókno szklane lub węglowe, linki dyneema albo kevlar , papier syntetyczny, który jest kilka razy lżejszy od tradycyjnego papieru do drukarki, a dużo bardziej wytrzymały i wodoodporny, ultralekka folia albo specjalnie przygotowana (według wskazówek japońskich mistrzów) bibuła ryżowa lub papierowa. Do zdobienia wykorzystamy kolorowe kredki, farby, pisaki – tak, by powstałe latawce były pełne radosnych wiosennych barw.

Anna i Artur Milarscy od ponad sześciu lat zajmują się konstruowaniem latawców i prowadzeniem warsztatów, na których powstaje ponad 1000 latawców rocznie! Organizują pokazy, a ze swoją kolekcją latawców przemierzyli już całą Polskę. Uczestniczą w festiwalach latawcowych, zasiadają w jury wielu konkursów latawcowych. Szkolą też młodzież w kitesurfingu, organizują obozy sportowe, współorganizują największy w Polsce wydarzenie snowkitingowe.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

O organizatorach i prowadzących:

Anna Milarska – z wykształcenia animator i menedżer kultury, z ponad pięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów dla młodzieży i dorosłych z zakresu budowania różnych rodzajów latawców, w dorobku ma ponad 250 godzin przeprowadzonych warsztatów.

Artur Milarski – konstruktor latawców, trener kitesurfingu, z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą, z podobnym do żony dorobkiem w prowadzeniu warsztatów.

Powiązane projekty