ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
29 marca 2019, 10:30 - 29 marca 2019, 12:30

29 marca 2019 r., godz. 10:30 – 12:30 | Usłysz Bałtyk. Prelekcja dla osób niesłyszących i niedosłyszących
Organizator: Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy oraz Akwarium Gdyńskie MIR-PIB.
Prowadzenie: Katarzyna Borkowiak-Dzwonkowska

Obowiązują zapisy: telefonicznie 48 735 66 20 w godz. 8.00-15.30 lub mailowo borowiak@mir.gdynia.pl. Sień IKM wyposażona jest w pętlę indukcyjną, czyli system wspomagania słuchu dla osób niedosłyszących.

Morskie głębiny skrywają mnóstwo tajemnic! Poznajmy je razem z Morskim Instytutem Rybackim. Usłysz Bałtyk to prelekcja wraz z pokazem filmowym i mikroskopowym skierowana do osób niesłyszących i niedosłyszących. Wykład poprowadzi edukator Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB Katarzyna Borowiak-Dzwonkowska wraz z tłumaczami migowymi. Na spotkanie złożą się prelekcja, pokaz filmowy oraz pokaz mikroskopowy. 

Prelekcja przybliży piękno bałtyckiej fauny i flory, a z edukatorem omówimy różne przedziwne gatunki, mieszkające po sąsiedzku, w Bałtyku. Zaprezentowany film pozwoli uczestnikom zanurkować w wodach Bałtyku i podziwiać jego dno. Natomiast najdrobniejsze bałtyckie stworzenia zobaczymy dzięki… mikroskopowi. Zajrzymy mikrokoleżkom w oczy, policzymy odnóża i zastanowimy się czy potrafią pływać.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma książeczkę edukacyjną na temat Morza Bałtyckiego z pamiątkową pieczątką.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy telefonicznie 48 735 66 20 w godz. 8.00-15.30 lub mailowo kborowiak@mir.gdynia.pl. Prosimy zgłosić wszystkich uczestników chcących wziąć udział w wydarzeniu, tj. osoby niesłyszące i niedosłyszące, ale także ich opiekunów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

O prowadzącej: 

Katarzyna Borowiak-Dzwonkowska ukończyła Oceanografię oraz Pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim. Od prawie 9 lat pracuje jako edukator w Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego. Prowadzi liczne wykłady oraz warsztaty mikroskopowe bądź plenerowe o tematyce przyrodniczej. Organizuje przeróżne wydarzenia kulturalne, w trakcie których odkrywa przed uczestnikami piękno podwodnego życia.

Powiązane projekty