Linoryt jest techniką graficzną zaliczaną do technik druku wypukłego. Do tworzenia grafik są używane matryce linorytnicze. Na warsztatach z Barbarą Leszczyńską można będzie się nauczyć tworzyć i projektować moduły matryc, które stworzą większą całość.

Informacje i zapisy: barbaraelgraphicdesign@onet.pl

Za cel warsztatów prowadząca stawia rozwój myślenia graficznego i abstrakcyjnego uczestników oraz pobudzanie ich kreatywności. Każda z osób zaprojektuje i stworzy graficzny moduł w postaci matrycy linorytniczej na planie trójkąta foremnego tak, aby wszystkie razem zbudowały całość.

Efektem finalnym warsztatów będzie wspólna praca o wymiarach 100 cm x 70 cm, swoisty „patchwork” poszczególnych modułów. Dodatkowo każdy z uczestników wykona odbitkę autorską swojej matrycy na dobrej jakości papierze.

O prowadzącej: 

Barbara Leszczyńska – absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP. Dyplom z linorytu w pracowni prof. Janusza Akermanna. Wystawiana w wielu miastach w kraju i za granicą, pięciokrotnie na wystawach indywidualnych: we Włoszech, Francji, Gdyni i Gdańsku – i zbiorowo, m.in. w Hong Kongu, Porto, Barcelonie, Edynburgu, Wilnie, Kłajpedzie, Ostrawie, Krakowie, Łodzi i innych. Dwukrotna stypendystka Rektora gdańskiej ASP dla najlepszych studentów, rezydentka Petites Cités de Caractère w Bretanii (2017), trzykrotna stypendystka programu Erasmus. Tworzy w technikach grafiki tradycyjnej – głównie linorycie, litografii, wklęsłodruku. Rysuje tuszem i ilustruje. Podróżuje, interesuje się naturą, kuchnią i stara się poznać jak najwięcej możliwości tkwiących w grafice. Więcej informacji: barbaraelart.wordpress.com