Eryk Ostrowski jest autorem m.in. książek poświęconych siostrom Bronte: „Charlotte Bronte i i jej siostry śpiące” oraz „Tajemnice Wichrowych Wzgórz”. Zapraszamy na spotkanie autorskie, które w ramach Otwartego IKM poprowadzi Aleksandra Perzyńska. 

Autor bestsellerowej książki „Charlotte Brontë i jej siostry śpiące” odsłania nieznane fakty z dziejów rodziny Brontë. Charlotte poczyniła wiele starań, by pewne informacje nigdy nie wyszły na jaw. Odnalezione w ostatnich latach dokumenty każą na nowo spojrzeć na tę historię i oddzielić prawdę od mitu, a zapomniana twórczość oraz korespondencja dają klucz do poznania tajemnicy dzikich wrzosowisk zachodniego Yorkshire.

„Tajemnice wichrowych wzgórz” to pierwsza wspólna biografia Branwella i Charlotte. Eryk Ostrowski tworzy fascynujący portret psychologiczny genialnego rodzeństwa, które przez lata łączyły wspólne doświadczenia – dzieciństwo w cieniu śmierci, pasja pisania, marzenia o literackiej sławie, pierwsze uczuciowe rozczarowania, pozamałżeńskie miłości.

Eryk Ostrowski, poeta i historyk literatury. Opublikował siedem tomów wierszy, ponad dwadzieścia opracowań, wybory jego poezji wydano także zagranicą. Publikował w czasopismach polskich, serbskich, węgierskich oraz ukraińskich. Autor książki Charlotte Bronte i jej siostry śpiące (2013), Tajemnice wichrowych wzgórz, a także przedmowy do polskiego wydania klasycznej biografii Życie Charlotte Bronte Elizabeth Gaskell. Wyróżniony Stypendium Miasta Krakowa, Ministra Kultury, Fundacji Grazella. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie.

Organizatorka i prowadząca: Aleksandra Perzyńska

Powiązane projekty