ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Plac im. Dariusza Kobzdeja Podwale Staromiejskie Gdańsk
9 czerwca 2019, 15:00 - 9 czerwca 2019, 17:00

Letnia edycja Otwartego IKM na Placu Kobzdeja | 9 czerwca, 2019 r. | 15:00 – 17:00

Warsztaty artystyczne: malowanie toreb ekologicznych (z lnu, bądź bawełny) z wykorzystaniem motywów związanych z naturą, wiosną, latem, morzem

Organizator i prowadzenie: Faustyna Szulfer
Zapisy zakończone, brak wolnych miejsc. Informacje o projekcie: faustyna06@op.pl

Czy wiesz, że możesz dbać o środowisko poprzez zastąpienie foliówek materiałowymi torbami? Faustyna Szulfer, autorka bloga Pomysł na szycie zaprasza na kreatywne warsztaty tworzenia niepowtarzalnych toreb ekologicznych.

Podczas warsztatów wykonamy torby z autorskimi motywami dekoracyjnymi – przy pomocy farb do tkanin, gotowych szablonów lub po prostu swojej wyobraźni i umiejętności. Nie trzeba posiadać wybitnego talentu malarskiego, by stworzyć jedyną w swoim rodzaju torbę!

Pomysł na warsztaty wziął się z zamiłowania do prac ręcznych, artystycznych oraz szycia, o czym piszę również na moim blogu i jest to moją pracą – opowiada Faustyna, prowadząca warsztaty.

Motywami przewodnimi malowania toreb będą kwiaty, rośliny, morze i natura – czyli to, o co możemy zadbać dzięki zrezygnowaniu z foliowych toreb i zastąpieniu ich torbami z naturalnych materiałów. Torby na których będziemy pracować zostaną uszyte przez prowadzącą, a wszystkie potrzebne akcesoria i artykuły plastyczne będą dostępne na miejscu.

Wykonane podczas warsztatów torby można będzie zabrać ze sobą.  Warsztaty są bezpłatne i skierowane zarówno do dorosłych jak i dzieci.

Powiązane projekty