Plac im. Dariusza Kobzdeja Podwale Staromiejskie Gdańsk
9 czerwca 2019, 17:30 - 9 czerwca 2019, 19:00

Letnia edycja Otwartego IKM na Placu Kobzdeja | 9 czerwca, 2019 r. | 17:30 – 19:00

Torba z trawy morskiej – nie kupuj, zrób! | Organizator i prowadzenie: Magdalena Dębna, Dorota Dombrowska

Zapisy zakończone, brak wolnych miejsc. Informacje o projekcie: hello.warsztaty@gmail.com

Okrągłe torby z trawy morskiej są hitem już od kilku sezonów – idealne na piknik, spacer, czy na plażę. Te ekologiczne torby można zrobić samemu – zapraszamy na warsztaty!

Modne okrągłe torby z trawy morskiej mają wiele zalet: są wykonane z naturalnych materiałów, świetnie komponują się z letnimi stylizacjami. Zachęcamy do wypróbowania własnych sił w tworzeniu ekologicznych dodatków podczas warsztatów z Dorotą Dombrowską i Magdą Dębną.

Prowadzące pokażą krok po kroku, jak zaprojektować i wykonać torbę z trawy morskiej. Wszystkie niezbędne materiały będą dostępne na miejscu. W międzyczasie będziemy rozmawiać o ekologii, materiałach i technikach przyjaznych naturze.

Warsztaty odbędą się na Placu Kobzdeja w piknikowej atmosferze. Liczba miejsc jest ograniczona do 15, na warsztaty zapraszamy osoby od 16 roku życia. W przypadku złej pogody, możliwe jest przeniesienie warsztatów do Sieni Instytutu Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40).

O prowadzących: 

HALO warsztaty bez plastiku – Dorota Dombrowska i Magda Dębna
Razem działają od 2013 roku tworząc wydarzenia związane z designem i sztuką. Prywatnie kochają podróże, naturę i dobrą kuchnię. Od prawie 10 lat specjalizują się w organizowaniu kreatywnych warsztatów. Ważnym elementem pracy dziewczyn jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.

Instytut Kultury Miejskiej 2019