Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

22 listopada 2018, 11:00 - 22 listopada 2018, 15:00

Jak ponownie wykorzystywać i remiksować zbiory cyfrowe? Dowiemy się na warsztatach z Europeaną. Spotkanie dla nauczycieli, edukatorów i animatorów poprowadzi Aleksandra Strzelichowska. Kiedy? 22 listopada od godziny 11.00 do 15.00.  Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, koszt 20 zł: www.europeana.evenea.pl

Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wyszukiwać i korzystać z polskich i europejskich zasobów archiwalnych dostępnych na platformie Europeana.eu. Poruszymy także kwestię praw autorskich oraz możliwości użycia materiałów cyfrowych w różnych sytuacjach. Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystają w praktyce, wspólnie tworząc materiały edukacyjne i scenariusze zajęć z wykorzystaniem szeregu cyfrowych i analogowych narzędzi.

mediaLABIRYNTY – Dwa dni, które zainspirują do korzystania z cyfrowych zasobów – na co dzień, w pracy, na lekcjach, prowadząc zajęcia lub prezentację, tworząc kolaże, animacje, gry. Zobaczycie, że media i technologie dają nam niezwykłe możliwości a odnalezienie wśród nich własnych rozwiązań to jak przechodzenie przez labirynt – tylko że w naszym mediaLABIRYNCIE jest wiele wyjść i wiele prowadzących do nich dróg.

Zapraszamy nauczycieli, edukatorów i animatorów. Zapraszamy projektantów, twórców gier, grafików i artystów! Zapraszamy osoby zainteresowane tworzeniem gifów i kolaży – takie, które tylko o tym myślały i takie, które już stawiały pierwsze kroki. A mistrzów zapraszamy także, bo uwielbiamy uczyć się od siebie!

 

 Powiązane projekty