Miastoprojekcje – Bezpłatne pokazy filmowe i dyskusje o mieście i jego różnorodnych, nie tylko architektonicznych czy urbanistycznych aspektach, wracają do Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku
Rockford w stanie Illinois. W samym sercu amerykańskiego „pasa rdzy”, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości.
Filmem „Minding the Gap” (reż. Bing Liu, 2018, „Jutro, albo pojutrze”) IKM rozpoczyna serię pokazów poświęconych zagadnieniom natury psychologicznej i socjologicznej. O tym co się w nas i między nami kryje. Psycholodzy i psycholożki oraz reporterzy i reporterki zaproszeni do dyskusji w ramach spotkań pomogą rzucić światło na kierujące nami mechanizmy. Pierwszą gościnią cyklu Miastoprojekcje będzie redaktorka naczelną Pisma, Magdalena Kicińska. Współautorka reportażu „Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików”.
Pierwszy w nowym roku pokaz odbędzie się 18 stycznia o godz 18:00 przy ul. Długi Targ 39/40 w Gdańsku.