Podczas dwudniowych warsztatów (12 godzin) uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami uważności (Mindfulness), które, wprowadzone w życie codzienne, stanowią wsparcie w sytuacjach stresowych i pomagają żyć w sposób bardziej świadomy. Dają możliwość lepszego poznania samych siebie oraz kształtowania nowych, mniej automatycznych sposobów reagowania.

Poruszymy także temat życzliwości wobec siebie, jako podejścia związanego z uważnością. Wielu z nas nie wie, w jaki sposób może wspierać samych siebie w sytuacjach wymagających, często nadmiernie siebie krytykując, co nie jest pomocne. Warsztaty pomogą zapoznać się z alternatywnymi sposobami potwierdzonymi naukowo.

Zajęcia będą miały charakter teoretyczno – praktyczny. Zrozumiemy w jaki sposób umysł może przyczyniać się do wzrostu napięcia w życiu oraz co możemy zrobić aby to minimalizować.

Szkolenie odbędzie się 20 i 21 stycznia (sobota – niedziela), w godz. 10.00 – 17.00 i 10.00 – 15.00 w Gdańsku. Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza.

POBIERZ

Formularz należy odesłać do 10 stycznia 2018r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Potwierdzenie udziału w warsztatach  osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 12 stycznia 2018. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona do 18 osób. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w pierwszym dniu szkolenia.

Osoba prowadząca: 

Monika Wądołowska – psycholożka, trenerka grupowa i nauczycielka uważności. Absolwentka warszawskiego SWPS, Laboratorium Psychoedukacji i szkoły nauczycieli uważności Breathworks w Wielkiej Brytanii. Posiada doświadczenie w pracy indywidualnej i z grupami, poznała pracę w korporacji oraz instytucjach pozarządowych. Obecnie związana z warszawskim Domem Rozwoju oraz Przestrzenią Mindfulness, gdzie prowadzi konsultacje i wsparcie psychologiczne, warsztaty, praktykę otwartą i kursy Uważności (Mindfulness dla Zdrowia oraz Mindfulness na stres) w języku polskim oraz angielskim. Zrzeszona w Polskim Towarzystwie Mindfulness.

Więcej informacji

Powiązane projekty