Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

16 października 2017, 18:00 - 16 października 2017, 19:00

Karolina Kowalczyk zaprasza do Otwartego IKM 16 października o godz. 18.00 na spotkanie poświęcone podróży przez Stany Zjednoczone i Meksyk. Co najchętniej kupują meksykańscy baronowie narkotykowi? Jak przeżyć spotkanie z rodziną czarnych niedźwiedzi amerykańskich? Autorka bloga Twins oN Tour zabierze słuchaczy również do Wielkiego Kanionu Colorado, razem zasmakujemy ognia najprawdziwszej meksykańskiej tequili!

Karolina opowie również o takich sprawach jak bezpieczeństwo podróży po obu Amerykach, sposoby na tanie przemieszczanie się w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, jakie kulturowo, językowo i etnicznie prezentuje się ten region? Nie zabraknie też ciekawostek, dowiemy się m.in. dlaczego wwiezienie mango do USA jest zakazane? Jak brzmią pieśni el Mariachi? Czy z policją można się targować?

O prowadzącej:

Karolina Kowalczyk – absolwentka Komparatystyki na UJ. Stypendystka uczelni w Hiszpanii i w Peru. Miłośniczka literatury, muzyki, sztuki i świata hispanojęzycznego. Współautorka tworzonego wraz z siostrą bliźniaczką bloga podróżniczego Twins oN Tour. Twins oN Tour, czyli dwie bliźniacze siostry w podróży, to dwa przeciwległe bieguny tego samego świata, dwa spojrzenia na życie. Od 25 lat tworzą zgrany zespół, w którym razem się dopełniają i wzajemnie inspirują.

Organizator: Michał Poczwardowski

Powiązane projekty