Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

19 listopada 2018, 16:00 - 19 listopada 2018, 20:00

Trend DIY, czyli „zrób to sam” wrócił do łask. Jeśli w twojej szafie kryje się nieużywana i zapomniana maszyna do szycia lub po prostu chcesz spróbować własnych sił w krawiectwie – przyjdź i ogarnij maszynę do szycia w ramach warsztatów ABC – Absolutnie Bombowy Czas! Już 19 listopada w godzinach 16:00-20:00 w sieni IKM. Udział bezpłatny, materiały i stanowiska krawieckie zapewnione. Informacje i zapisy:  rowinska.aleksandra@gmail.com

W ramach Otwartego IKM zapraszamy na warsztaty podstaw szycia na maszynie. Podobno pierwszy krok jest najtrudniejszy, dlatego z pomocą przychodzą trzy doświadczone instruktorki, które pokażą, jak okiełznać maszynę do szycia, podpowiedzą i pomogą obudzić w sobie duszę craftoholika.

Uwaga! Nie musisz targać swojej maszyny do szycia! Organizatorki zapewniają na czas warsztatów wszystkie potrzebne materiały i stanowiska krawieckie. Do dyspozycji uczestników będą też akcesoria krawieckie, których obsługę powinien znać każdy początkujący krawiec i krawcowa. Efektem pracy pod okiem instruktorek będą własnoręcznie uszyte czapki, apaszki lub kominy.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe, w pierwszej kolejności tych, co chcą poznać podstawy pracy na maszynie do szycia. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

O organizatorkach:

Grupę ABC – Absolutnie Bombowy Czas tworzą Kasia, Basia i Ola. Wszystkie trzy łączy przyjaźń oraz pasja do szycia i tworzenia. Na co dzień każda z nich pracuje w innej branży. Kasia i Ola to absolwentki kursów, które upoważniają do pracy w zawodzie krawca. Ponadto, mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi – razem organizowały warsztaty szycia dla dzieci, prowadziły artystyczne zajęcia podczas obozów zimowych, letnich, zielonych szkół, wycieczek oraz półkolonii. Organizatorki mają swoim koncie realizację projektu szyciowego pod nazwą „qumple i spoko baby” dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

ABC – Absolutnie Bombowy Czas. Przyjdź i ogarnij z nami maszynę do szycia! Warsztaty szycia m.in. czapki, szalika, komina. Udział bezpłatny, materiały i stanowiska krawieckie zapewnione.

Informacje i zapisy: kasiafranczak6@gmail.com

Powiązane projekty