ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Webinar online na ClickMeeting

22 maja 2020, 17:00 - 22 maja 2020, 18:30

Kontynuując pracę z archiwami zapraszamy na szkolenie z obsługi programu OSA – otwartego systemu archiwizacji. Szkolenie odbędzie się w dniu 20 i 22 maja w g. 17.00-18.30 na platformie Clickmeeting. Zapisy – https://instytutkulturymiejskiej.clickmeeting.pl/otwarty-system-archiwizacji-osa/register

Nie musisz być ani programistą, ani archiwistą z wykształcenia by profesjonalnie przygotować swoje archiwum – związane ze swoją dzielnicą, rodziną, miejscowością, szkołą, itd.

Program:

I dzień:
➡️ zapoznanie z misją Centrum Archiwistyki Społecznej oraz Otwartym Systemem Archiwizacji (OSA),
➡️ praca z archiwaliami w OSA: opis instytucji/organizacji w OSA, opracowanie zbiorów w OSA,
➡️ omówienie zadania z opracowania zbiorów w OSA i przekazanie go uczestnikom,
➡️odpowiedzi na pytania uczestników.

II dzień:
➡️omówienie zadania wykonanego przez uczestników,
➡️odpowiedzi na pytania uczestników.

Uczestnicy otrzymają przed szkoleniem zadanie – do wykonania w trakcie I etapu, oraz zadanie domowe – do wykonania pomiędzy szkoleniami, rozwiązanie zadań i prezentacje z podsumowaniem – na zakończenie.

Prowadzące:
Adriana Kapała, koordynatorka szkoleń i edukacji w Centrum Archiwistyki Społecznej. Historyczka, archiwistka, działaczka społeczna. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie min. koordynowała projekty historii mówionej i prowadziła szkolenia dotyczące nagrywania świadków historii.

Małgorzata Pankowska-Dowgiało, kierowniczka Programu Rozwoju Narzędzi Cyfrowych w Centrum Archiwistyki Społecznej. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. kierowała Archiwum Fotografii, prowadziła szkolenia z zakresu opracowania i digitalizacji zbiorów archiwalnych.

Powiązane projekty