Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

28 października 2016 | 18.00

Czy byliście kiedykolwiek w Indonezji? Jeśli nie, to koniecznie wybierzcie się z nami w podróż z cyklu ORIENT EXPRESS. Spotkanie z podróżnikami Małgorzatą Jarmułowicz i Zygmuntem Leśniakiem odbędzie się 28 października o godz. 18.00 w sieni IKM.

Tym razem prelegentka pokaże współczesny los dawnych tradycji i obyczajów plemiennych z różnych rejonów Indonezji – zapowiada Cichocka. – Będzie więc o trwających niezmiennie w dawnej tradycji wyznawcach Marapu, schrystianizowanych animistach z krainy Toraja, i produktach turystycznych ludu wysp Lombok i Papui. – Planowana jest także emisja autorskiego filmu z niezwykłych, indonezyjskich obchodów Święta Zmarłych. Myślę, że dla wielu z nas ten dokument będzie dużym zaskoczeniem – podkreśla Cichocka.

Autorzy zdjęć i filmów – Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak, odbyli wielokrotnie podróże w różne regiony Indonezji, byli także gośćmi i laureatami wyróżnienia Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników Kolosy w Gdyni („Kolosy 2012” za podróż na wyspy Alor i Sumba). Spotkania w ramach Otwarty IKM odbywają się pod patronatem miesięcznika Poznaj Świat oraz z nagrodami-książkami z Wydawnictwa BERNARDINUM.


Spotkanie z cyklu ORIENT EXPRESS: Indonezja, 28 października, godz. 18.00. Wstęp wolny.

Powiązane projekty