ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska
11 października 2021, 16:00 - 11 października 2021, 21:00

11 października 2021 roku, godz. 16:00 – 21:00 | Kolorowa czapka boho. Warsztaty szydełkowe
Organizatorka i prowadząca: Agnieszka Stefańczyk
Zapisy: warsztaty@szydlomania.pl lub agnesesdesign@gmail.com

Uwaga: liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona

Czy próbowałyście i próbowaliście zrobić coś na szydełku? Zapraszamy na warsztaty szydełkowania, podczas którego dowiecie się, jak wykonać kolorową czapkę boho według autorskiego wzoru Agnieszki Stefańczyk.

W trakcie warsztatów poznacie sploty szydełkowe konieczne do wykonania projektu: magiczne kółko, półsłupek, półsłupek nawijany, oczko ścisłe. Dowiecie się też, jak przeliczyć ilość oczek na obwód głowy. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów zdobędą nowe umiejętności, a przy okazji wykonają samodzielnie wyjątkowy, rękodzielniczy element garderoby przy użyciu wielobarwnych włóczek z akrylu premium.

Warsztaty szydełkowania pozwalają nabyć umiejętności praktyczne, ćwiczą motorykę, wpływają na kreatywność, rozwijają zdolności plastyczne i manualne. Są też przyjemną i relaksującą formą spędzania czasu – opowiada Agnieszka.

Hamonogram:

16:00 – rozpoczęcie, przedstawienie się, omówienie projektu
16:15 – wybór przez uczestników kolorystyki projektu
16:25 – rozpoczęcie zajęć, omówienie splotów
17:30 – przerwa
17:40 – kontynuacja zajęć
19:00 – przerwa
19:10 – kontynuacja zajęć
21:00 – zakończenie zajęć

Organizatorka zapewnia materiały do pracy. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

O prowadzącej:

Agnieszka Stefańczyk – od trzech lat tworzy własną markę rękodzielniczą Agnes-eS Design. W jej ramach powstają oryginalne dodatki do wnętrz oraz autorska biżuteria. Od ponad dwóch lat swoją pasją szydełkowania dzieli się podczas całorocznych grupowych warsztatów szydełkowania w różnych miejscach. W ciągu roku można ją spotkać przy szkole w Pruszczu Gdańskim, w okresie letnim we własnej pracowni bądź w miejscach otwartych na współpracę (KreatyFka Tczew, Kawiarnia Kreatywna, Cuda Gdańsk, Sala Prób na Kochanowskiego Pruszcz)  Współtworzy także społeczny projekt pod nazwą Lokalna Grupa Mocnych Kobiet, który jest skierowany do kobiet poszukujących wsparcia w gronie innych kobiet. Więcej na: www.szydlomania.pl/index.php

Powiązane projekty