ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska
18 października 2021, 18:00 - 18 października 2021, 20:30

18 października 2021 r., godz. 18:00 – 20:30 | Jesienne wianki. Warsztaty florystyczne
Organizator: Fundacja Schronisko dla Roślin.
Prowadzenie Milena Banaszewska
Liczba miejsc ograniczona (maks. 11 osób). O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa będzie wysłanie maila o tytule “Otwarty IKM (+data warsztatów)”. W treści maila należy wskazać: imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Zapisy: schroniskodlaroslin@gmail.com

Schronisko dla Roślin zaprasza na warsztaty florystyczne wypełnione kolorami jesieni. Podczas spotkania poznacie profesjonalną technikę florystyczną i stworzycie wyjątkową, naturalną i trwałą dekorację, która stanie się wizytówką domu – jesienny wianek.

W jesiennych wiankach, nad którymi będziemy pracować podczas warsztatów, wykorzystamy suszone i 100% naturalne komponenty.  

Trend przybył do nas ze Skandynawii, gdzie tradycją jest zdobienie drzwi pięknym wiankiem nawiązującym do pory roku. Dekoracja wspaniale prezentuje się również jako ozdoba na ścianie, oknie czy stołu dla gości – opowiada Milena Banaszewska z Fundacji Schronisko dla Roślin.

Liczba miejsc ograniczona, na warsztaty obowiązują zapisy.

Fundacja Schronisko dla Roślin powstała w listopadzie 2015 roku. Jej ideą jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest uprzedmiotowienie roślin, które za parę złotych można dziś kupić w prawie każdym sklepie. Dlatego te zaniedbane, niepotrzebne wyrzuca się i wymienia na nowe nie zdając sobie sprawy z tego, jak ważną odgrywają rolę. Fundacja prowadzi wymianę oraz adopcje niechcianych roślin na terenie całej Polski. Schronisko dla Roślin współpracowało m.in. z Gdynia Design Days, Olsztyn Green Festiwal, Smakuj Trójmiasto, Gdański Targ Roślinny, Otwarte Ogrody Gdyni, Muzeum emigracji w Gdyni, Fuzja Łódź. Oprócz warsztatów Schronisko dla Roślin organizuje również wymiennik roślin na różnych festiwalach, koncert Dźwięki Roślin, Targi Roślin, warsztaty firmowe oraz lekcje edukacyjne dla dzieci.

O organizatorce i prowadzącej:

Milena Banaszewska– bydgoszczanka, absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wspólnie z Moniką Turzyma-Patocką założyły Fundację Schronisko dla Roślin. Obecnie mieszka w Gdańsku i pracuje w kwiaciarni Flora Muzyka.

Powiązane projekty