Żółty Wiadukt, Brama Oliwska

23 kwietnia 2022, 12:00 - 23 kwietnia 2022, 15:00

22 kwietnia godz. 14.00-19.00
Chodź, pomaluj mój wiadukt! Warsztaty.
Sień IKM.
Zapisy: wiadukt@im.edu.pl
Organizator: Instytut Metropolitalny.

23 kwietnia godz. 12.00-15.00
Chodź, pomaluj mój wiadukt!
Miejsce: Żółty Wiadukt, Brama Oliwska
Zapisy: wiadukt@im.edu.pl
Organizator: Aleksandra Fijałkowska. Instytut Metropolitalny.

Marzyłeś o tym, by zostać Picassem przestrzeni miejskiej? Masz na to wyjątkowe szanse już w kwietniu!

Plakat wydarzenia Chodź, pomaluj mój wiadukt!Żółty Wiadukt przechodzi zmianę ze zwykłej kładki w miejsce społeczne. Jednym z etapów jego przeobrażenia jest wykorzystanie szarych betonowych zapór jako swoistego płótna. Warsztaty skierowane są dla każdego, kto dobrze czuje się z pędzlem w dłoni i wiadrem farby u boku.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch etapach – najpierw zaprojektujemy malunki na specjalnych szablonach w sieni IKM (22 kwietnia), a dzień później spotkamy się na wiadukcie i nadamy szarości trochę kolorytu. Projektować i malować będą z Wami Marek Rogala z pracowni ESKAEM oraz zespół Instytutu Metropolitalnego.

O organizatorze:

Instytut Metropolitalny – to organizacja pozarządowa, think-tank, zajmujący się szeroko pojętymi kwestiami związanymi z tematyką miejską i metropolitalną.

Instytut Metropolitalny został założony w Gdańsku – mieście o wyjątkowym znaczeniu, zarówno historycznie, jak i współcześnie. To – stawiamy taką hipotezę roboczą – najważniejsze Miasto XX wieku, w którym wszystko się zaczęło i wszystko się skończyło, nieustannie inspiruje naszą działalność. I chcemy to oddać. Dlatego też inaugurujemy nowe przedsięwzięcia, w których odsłaniamy historię naszego miasta i jego wpływ na współczesną kulturę, urbanistykę, politykę, gospodarkę. Nie chcemy jednak tylko rozmawiać o przeszłości Gdańska, naszą intencją jest poszukiwanie inspiracji w przeszłości i formułowanie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Większość naszych wolontariuszy uczy się, pracuje lub mieszka właśnie w Gdańsku i to miasto chcemy zmieniać na lepsze.

Koordynatorka projektu: Aleksandra Fijałkowska – członkini Zarządu Fundacji Instytut Metropolitalny. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim z zakresu gospodarki przestrzennej. Były pracownik biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, gdzie zajmowała się kwestiami związanymi z rozwojem regionalnym, metropolitalnym i lokalnym oraz planowaniem przestrzennym (w szczególności uchwały krajobrazowe). Koordynator Free Cities Festival w latach 2018, 2019 i 2021.

Powiązane projekty