Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

8 kwietnia 2022, 17:00 - 8 kwietnia 2022, 20:00

Trampki Folk! – warsztaty.
8 kwietnia, godz. 17.00-20.00.

Sień IKM.
Prowadząca: Angelika Szulfer.
Dla osób dorosłych (limit 12 osób).
Zapisy: farwa.kaszuby@gmail.com

Folkowe Trampki to warsztaty, na których każdy wykona trampki odpowiednie dla swojego rozmiaru. Projekt będzie skierowany dla 12 osób, rozmiary będą do wyboru i z pewnością dla nikogo, kto się zapisał, nie zabraknie pary trampek na jego stopy. 

Na początku przedstawię dostępne wzory, historię i rodzaje haftów kaszubskich, pokażę teczki, na których będziemy się wzorować. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie wzory haftów dla siebie. Pokażę swój sposób malowania trampek, nie zabraknie też wskazówek dla osób początkujących – zaczynających malować, zwłaszcza na takich rzeczach. Zaprezentuję farby, które najlepiej stosować, opowiem o innych materiałach, których potrzebujemy oraz o tym, jak potem takie trampki należy pielęgnować – prać – opowiada Angelika Szulfer, organizatorka warsztatów

Przykładowe folkowe trampki.

 

Każdy uczestnik w ciągu tych 3 godzin wykona parę trampek dla siebie i będzie mógł je zabrać ze sobą. Każdy zyska niepowtarzalną, ręcznie wykonaną własną parę trampek, którą z dumą będzie mógł nosić. Możliwe, że to działanie zmobilizuje, by dalej malować takie trampki, pokazywać z dumą swoje pochodzenie, swoje korzenie i to, jak piękną mamy kulturę. 

 

 

 

Organizatorka i prowadząca:

Angelika Szulfer – od 10 zajmuje się̨ sztuką ludową w nowoczesnym wydaniu: łączy tradycję z nowoczesnością̨, prowadzi warsztaty w muzeum i szkołach oraz własną Pracownię i Galerię Kaszubską Farwa. Jest Kaszubką i przez swoja twórczość wyraża swoją wielką miłość do tego regionu, jego kultury i historii. Poprzez swoje działania pokazuje, że sztuka ludowa jest wciąż̇ żywa i obecna w życiu.

Powiązane projekty